Kto wykona instalację odgromową?

Byliśmy z żoną w trakcie budowy własnego domu. Stan surowy budynku był już prawie zakończony. Właśnie elektryk kończył wykonywanie instalacji elektrycznej. Ponieważ nasz dom stał na uboczu wsi, na wzgórzu blisko lasu konieczne wydawało nam się wykonanie instalacji odgromowej i montaż piorunochrona. Było to niezbędne dla bezpieczeństwa. Zapytałem się elektryka, czy mógłby on dla nas wykonać choćby instalację odgromową. Niestety, okazało się, że nie ma od do tego odpowiednich uprawnień i musieliśmy znaleźć kogoś innego.

Wykonaliśmy instalację odgromową na naszym domu

instalacje odgromoweDowiedzieliśmy się od niego, że zarówno projekt jak i wykonanie instalacji odgromowej musi być wykonane przez elektryka, który posiada ku temu odpowiednie uprawnienia i certyfikaty upoważniające do wykonywania tego typu projektów. Najlepiej jest szukać takich elektryków w firmach energetycznych, ponieważ tam zawsze pracuje ktoś kto ma ku temu odpowiednie uprawnienia. Zaczęliśmy więc poszukiwania kogoś, kto wykona dla nas projekt i montaż instalacji odgromowej. Poszukiwania rozpoczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: instalacje odgromowe, dopisaliśmy nazwę najbliższej miejscowości i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Szybko udało nam się znaleźć firmę, która zajmowała się kompleksowym wykonaniem instalacji odgromowych na terenie naszej okolicy. Mieli oni wieloletnie doświadczenie na rynku w tej branży i świetne rekomendacje klientów. Klienci chwalili tą firmę, ponieważ wykonywała kompleksowe i rzetelne projekty instalacji odgromowych, dostarczała je do klientów w bardzo szybkim terminie wraz z wyceną usług i części oraz elementów instalacji odgromowych. Jeśli chodzi o ceny, to ceny usług były bardzo przystępne, natomiast ceny za materiały również były niskie, ponieważ firma współpracowała z różnymi producentami falowników czy piorunochronów. Zachęceni pozytywnymi komentarzami na temat tej firmy, zdecydowaliśmy się rozpocząć z nimi współpracę. Zadzwoniliśmy na podany numer telefonu i umówiliśmy się na spotkanie z przedstawicielem handlowym.

Przedstawiciel handlowy przedstawił nam bardzo korzystną ofertę na wykonanie instalacji odgromowej, dlatego od razu zdecydowaliśmy się podpisać z nimi umowę. Już kilka dni później dostaliśmy gotowy projekt instalacji odgromowej wraz z wyceną usług i dokładnym kosztorysem. Zaakceptowaliśmy go i na drugi dzień rozpoczął się montaż instalacji odgromowej na naszym budynku. Po tygodniu instalacja odgromowa była gotowa. Byliśmy bardzo zadowoleni, ponieważ była wykonana dokładnie i rzetelnie.