Który chip wybrać?

 

Rowery elektryczne to świetne pojazdy, które zapewniają maksimum przyjemności z jazdy i są gwarantem bezpieczeństwa. Jest wiele firm je produkujących i oferują one dziesiątki modeli. Dzięki zastosowaniu wielu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, rowery elektryczne są bezawaryjne, a efekt wspomagania elektrycznego, przyprawi nas o przypływ adrenaliny. 

Specjalne chipy do rowerów elektrycznych

specjalny chip do roweru elektrycznegoRower elektryczny, od standardowego roweru nie różni nic poza dwoma elementami: silnikiem i zasilającą go baterią. Silnik to alternatywa dla napędu łańcuchowego, która świetnie się sprawdza przy stromych podjazdach i na krętych, górskich trasach. Natomiast bateria dba o to, by silnik i pokładowy komputer, miały nieprzerwany dopływ energii. Rowery elektryczne rozwijają prędkość dwudziestu pięciu kilometrów, tyle też wynosi, wyznaczona przez prawo granica, dla tego rodzaju pojazdów. Jednak jeżeli chcemy pojeździć rekreacyjnie na specjalnym torze dla rowerów elektrycznych, możemy ominąć to ograniczenie i usunąć blokadę. Wtedy, zamiast standardowych dwudziestu pięciu kilometrów, uzyskamy dwa razy tyle. Czyli prosto przeliczyć, że nasza prędkość maksymalna po zastosowaniu specjalnego chipu wynosić będzie pięćdziesiąt kilometrów na godzinę. No właśnie, ale czym jest ów specjalny chip do roweru elektrycznego? Jest to moduł, który zakładamy na kierownicę i podłączamy do komputera pokładowego. Urządzenie samo się programuje i nie wymaga nauczenia się instrukcji obsługi. To nic skomplikowanego, ponieważ jak już wspomnieliśmy, moduł sam się programuje bezpośrednio po włączeniu. Jazda z prędkością pięćdziesięciu kilometrów na godzinę dostarcza naprawdę potężnej dawki frajdy. Rower jest w pełni przygotowany do jazdy z taką prędkością, a jego aerodynamiczne kształty pozwalają na efektywne zjazdy. Chip to też obowiązkowe wyposażenie rowerów elektrycznych, startujących w wyścigach tuningowanych jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Takie zawody organizowane są w większości polskich miast wojewódzkich. Jeżeli chcecie kupić taki chip lub macie zamiar się zagłębić w temat, to zawczasu informujemy, że za ten sprzęt łatwo przepłacić. Jak tego uniknąć? Najlepiej nie kupować droższego niż pięćset – sześćset złotych.

Dzięki specjalnemu chipowi do rowerów elektrycznych, uzyskujemy nie tylko dwa razy większą prędkość maksymalną, ale również dwa razy więcej satysfakcji z jazdy. Chip to doskonały pomysł dla osób, które lubią rywalizować i dla tych, którzy na rowerze, czują się na tyle dobrze i mocno, by startować w wyścigach.