Kurtyny zapobiegające rozprzestrzenianiu się dymu

Wszystkie budynku użytku publicznego, gdzie codziennie przebywa duża ilość osób, muszą być wyposażone w instalacje przeciwpożarowe. Prawo budowlane wymusza na nas montaż takich instalacji w tego typu budynkach. Poza prawem budowlanym montaż takiej instalacji wymusza na nas nasz zdrowy rozsądek. Wyposażenie budynku w instalacją przeciwpożarową sprawia, że budynek jest dużo bezpieczniejszy, dzięki czemu w przypadku jakiegoś niebezpieczeństwa nic się nam nie stanie, dlatego warto zadbać, aby instalacja dobrze funkcjonowała.

Najlepsze kurtyny dymowe

kurtyna dymowaStandardowa instalacja przeciwpożarowa składa się z różnego rodzaju gaśnic, czujników dymu, zraszaczy oraz punktów poboru wody niezbędnej do gaszenia pożaru. Jest jeszcze coś, co nie jest obowiązkowym wyposażeniem instalacji przeciwpożarowej, ale warto to zamontować, mam na myśli kurtyn dymowe. Kurtyna dymowa jest zsynchronizowana ze zraszaczami i czujnikami dymu, dzięki czemu reaguje bardzo szybko. System kurtyn dymowych jest w pełni zautomatyzowany, dzięki temu w panice gdy wybuchnie pożar nie musimy nic robić. System zadziała za nas. Kurtyny dymowe rozsuwają się za sprawą silników elektrycznych odcinając dopływ powietrza do źródła ognia, oraz zapobiegają rozprzestrzenianiu się pożaru i dymu. Dzięki kurtynom w chwili wybuchnięcia pożaru, budynek nie zostaje zadymiony, przez co nadal jest dobra widoczność, pozwala to na łatwiejsze opuszczenie budynku. Kurtyny wykonane są w całości z bardzo trwałego materiału, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie wysokiej temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Kurtyny posiadają niezależny system zasilania, więc nawet w przypadku, gdy razem z pożarem nastąpi awaria prądu to system kurtyn dymowych i tak zadziała. Kurtyny dymowe swoją popularność zyskały między innymi z tego powodu, że są niezawodne, zawsze zadziałają chroniąc nasze zdrowie i życie. Skuteczność tego systemu przeciwpożarowego została potwierdzona licznymi testami w różnych warunkach.

Kurtyny przeciwpożarowe polecane są nie tylko przez ich użytkowników oraz producentów, ale też przez wykwalifikowanych pracowników państwowej straży pożarnej, którzy siłą rzeczy muszą się znać na tym co robią, więc wiedzą co mówią polecając tego typu kurtyny. Ten system przeciwpożarowy powszechnie stosowany jest w Stanach Zjednoczonych, jednak od kilku lat wyposażanych jest w niego coraz więcej budynków użytku publicznego,a także domów jednorodzinnych na terenie całej Polski. Warto korzystać z tego typu innowacji, zwłaszcza że nie są one kosztowne.