Legalne źródła ekologicznego suszu konopnego

Z konopi siewnych pozyskiwane są preparaty posiadające szerokie spektrum działania na organizm ludzki i zdrowie psychiczne i fizyczne. Pochodzące z legalnych i ekologicznych upraw konopie służą do produkcji oleju, past, a także licznych kosmetyków i produktów spożywczych. Są cennym źródłem wielu substancji odżywczych i regulujących procesy zachodzące w organizmie. Konopie siewne zawierają ponad 400 związków aktywnych, z czego najbardziej znanym jest kannabidiol.

Susz konopny z legalnych i ekologicznych upraw

ekologiczny susz konopny legalnyZwiązek jest odpowiednikiem substancji występujących naturalnie w organizmie, a dostarczony w postaci produktów konopnych uzupełnia ich niedobór. Jest łatwo przyswajalny i syntetyzowany przez organizm, nie wywołuje alergii i skutków ubocznych, a także nie wykazuje działania psychoaktywnego. W ostatnim czasie bardzo popularny jest również susz konopny. Otrzymywany jest z kwiatostanów konopi siewnych, które w odpowiednich warunkach zostają wysuszone bez kąpieli chemicznej i dodatkowych aromatów. Najprostsza forma leczniczych konopi to ekologiczny susz konopny legalny dostęp i sprzedaż możliwy jest dzięki certyfikowanym uprawom znajdującym się na terenie Polski i Europy. Cenny i wysokogatunkowy rodzaj konopi charakteryzuje się bogatymi walorami smakowymi i zapachowymi. Liczne sterole decydują o cechach fizycznych i chemicznych roślin. Susz konopny może być spożywany w postaci naparów, herbat, a także przyjmowany w postaci aromaterapii, inhalacji i waporyzacji. Dzięki wszystkim technikom do organizmu przedostają się cenne składniki w postaci kannabidiolu, CDAa, a także cennych dla organizmu witamin oraz minerałów. W procesach waporyzacji substancje aktywne przenikają do organizmu za pomocą dróg oddechowych. Związki kannabinoidowe wychwytywane są przez receptory, które umożliwiają uzupełnienie niedoborów w procesach endokanabinoidowych.

Dzięki systematycznemu przyjmowaniu kannabidiolu poprawia się stan psychiczny, zlikwidowane zostają zaburzenia związane ze snem, nadmiernym stresem oraz stanami depresyjnymi. CBD działa uspokajająco i pomaga w zachowaniu zdrowia psychicznego. Wykorzystywany jest również w procesach rekonwalescencji po wylewach i udarach, a także wszelkich zaburzeniach związanych z procesami neurologicznymi. Wspomaga procesy leczenia przy chorobach o podłożu neurologicznym i wykazujących neurodegeneracyjne z procesy w obrębie komórek nerwowych. Kannabidiol likwiduje stres oksydacyjny, zwalcza stany zapalne i bólowe, a także działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Wykorzystywany jest również w leczeniu chorób autoimmunologicznych o różnym przebiegu klinicznym.