Listwa wykończeniowa do podłóg

 

Każdy kto układał podłogę u siebie w domu lub mieszkaniu, wie o tym jak trudne jest dopasowanie podłogi do ścian w taki sposób, aby nie powstała szczelina. Jest to prawie niemożliwie. Właśnie dlatego stosuje się takie coś jak listwy wykończeniowe do podłóg, które niwelują szczelinę, dzięki czemu podłoga wygląda bardzo estetycznie. Na rynku dostępne są listwy z różnego rodzaju tworzywa o różnych wzorach, więc mamy w czym wybierać. Jestem pewny, że każdy znajdzie coś co będzie pasować do preferowanej przez nas podłogi.

Listwa przypodłogowa koloru białego

listwy przypodłogowe białeNajpopularniejszym sposobem na wykończenie podłogi jest zastosowanie listw. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się perfekcyjne listwy przypodłogowe białe. Tak duża popularność wzięła się z tego, że obecnie tego rodzaju listwy są najlepsze. Panująca moda sprawia, że coraz więcej osób, które na nowo urządzają swoje mieszkanie, robią to w bardzo nowoczesnym stylu. Właśnie w tak urządzone mieszkania, listwy przypodłogowe koloru białego idealnie się wpasowują. Materiał z którego listwy są zrobione, charakteryzuje się dużą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, które mogłyby powstać podczas normalnego użytkowania. Dzięki temu listy przez bardzo długi czas będą wyglądać jak nowe, więc montując takie listwy mamy spokojną głowę przez następne kilkanaście lat, ponieważ nasza podłoga będzie nadal wyglądać estetycznie. Listwa jest kilkukrotnie polakierowana, dzięki temu warstwa lakieru również jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania. Do wyboru mamy kilka różnych grubości i wysokości listw, dzięki temu bez problemu wpasują się w nasz projekt. Montaż takich listw jest bardzo prosty, ponieważ odbywa się na kleju. Klej jest na tyle mocny, że w bardzo dobry sposób zespala listwę ze ścianą. Klej jest odporny na wilgoć, dzięki temu możemy listwy myć, bez obaw o to, że przez to nasza listwa się odklei. Listwy możemy przycinać na odpowiednią długość przy pomocy zwykłej piłki ręcznej, którą możemy kupić w każdym sklepie budowlanym.

Tego rodzaju listwy do zniwelowania szpary między podłogą a ścianą, możemy kupić w każdym sklepie budowlano remontowym. Ich popularność poskutkowała tym, że została zwiększona podaż takich listw, dzięki temu ceny mocno spadły, dzięki temu jedną listwę możemy kupić już za około trzydzieści złotych. Ceny takich samych listw, mogą delikatnie różnić się między sobą, przez naliczane marże sklepowe. Przed dokonaniem zakupu listw, powinniśmy określić jaka długość listw będzie nam potrzebna, aby nie kupić za mało lub za dużo listw.