Lustra drogowe stosowane na ulicach

Istnieje wiele miejsc, w których są stosowane lustra drogowe. To dzięki nim możliwe staje się polepszenie widoczności w bardzo ciasnych miejscach. Lustra drogowe mogą zapobiegać wielu wypadkom, a także być niezwykle przydatnymi w wielu niebezpiecznych sytuacjach. Jednak lustra drogowe montowane na ulicach nie są zwykłymi typami luster. Wiele z nich jest produkowanych z zachowaniem wielu zasad produkcji elementów wyposażenia drogowego, aby zapewnić jak najlepszy poziom wytrzymałości i widoczności odbitego obrazu w danym lustrze.

Lustra na drogach i ich najważniejsze rodzaje

lustro drogowe u 18aDo najbardziej popularnych typów luster spotykanych na drogach, zaliczymy charakterystyczne lustro, o okrągłym kształcie. Jest to lustro drogowe u 18a, i może być montowane na skrzyżowaniach oraz w miejscach, gdzie widoczność jest ograniczona przez wiele obiektów budowlanych czy przyrodniczych. Wiele typów luster jest także montowanych wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z miejscami niebezpiecznymi, a także takimi, gdzie dochodzi do częstych wypadków i kolizji (najczęściej na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi). Lustra drogowe są produkowane z bardzo wytrzymałego na zniszczenia i zarysowania szkła akrylowego. Tego typu szkło jest niezwykle wysokiej jakości i zapewnia bardzo dobrą widoczność w każdych warunkach. Wiele typów tego rodzaju luster posiada także różnego rodzaju typy zamocowań. Niektóre są mocowane bezpośrednio do elewacji czy innych elementów, które spotkamy przy drodze. Istnieją jednak specjalne ramiona, które zapewniają niezwykle wygodny sposób mocowania lustra drogowego, który może być przydatny wtedy, gdy nie ma możliwości klasycznego zamocowania tego typu luster. Lustra drogowe występują także w zupełnie innych kształtach niż okrągłe. Bardzo często spotkamy na drogach lustra prostokątne, które mogą być montowane tam, gdzie potrzeba zapewnienia lepszej widoczności nadjeżdżających pojazdów. Wiele luster jest także montowanych na osobnych, wolno stojących słupach metalowych.

Lustra drogowe są nieocenionym akcesorium, które poprawia bezpieczeństwo na drogach publicznych. Dzięki temu, że mogą one być niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju stłuczenia, uszkodzenia czy zarysowania, mogą służyć polepszeniu bezpieczeństwa drogowego w bardzo dobry sposób przez długi czas. Lustra tego typu są także odporne na działanie skrajnych warunków atmosferycznych, zarówno letnich, jak i zimowych. Wiele luster jest także produkowanych z zachowaniem wszelkich przepisów, norm i wytycznych.