Materace z pianki poliuretanowej

Coraz więcej osób decyduje się na zakup łóżka jako stelażu i osobno materacu. Wynika to z faktu, że tego typu materace są specjalnie projektowane w taki sposób, by ich użytkownik mógł się jak najlepiej wyspać. Poza tym materace mogą być też tworzone na wymiar, co jest ważne w przypadku wyboru materaca dla dziecka lub dla osoby o wysokim wzroście. Dużą popularnością cieszą się np. materace piankowe. Pianka kojarzy nam się z czymś miękkim, ale to wcale nie oznacza, że taki materac musi być bardzo miękki.

Materace w standardowych rozmiarach i na wymiar

materac piankowy 10 cmNa jego powierzchni może zostać dodatkowo położona mata kokosowa, która sprawia, że materac jest twardy – to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy wolą sypiać na twardszych powierzchniach. Dobrze jest zakupić materac dwustronny, który z jednej strony będzie posiadał tylko piankę, a z drugiej będzie mata utwardzająca. W ten sposób po kilku nocach na takim materacu możemy bez problemu wybrać stronę, która bardziej nam odpowiada. Materace piankowe przeznaczone są tak naprawdę dla wszystkich. Mogą spać na nich zarówno dzieci jak i osoby dorosłe oraz w podeszłym wieku. Technologia ich powstawania jest prosta, dlatego jeśli zamawiamy materac na wymiar, to możemy liczyć na to, że szybko powstanie. Większość materacy piankowych jest dostępnych na rynku w standardowych rozmiarach łóżek od ręki. Taki materac piankowy 10 cm z pewnością zadowoli niejedną osobę. W jaki sposób powstają tego typu materace? Na ich produkcję wpłynął przede wszystkim rozwój technologii związanej z poliuretanem. Jeszcze nie tak dawno temu materiał ten stosowany był praktycznie tylko i wyłącznie w budownictwie i pokrewnych dziedzinach, a teraz pojawia się także w materacach! Dużą zaletą pianki poliuretanowej jest to, że jest elastyczna oraz plastyczna. Cięcie i wykończenie takiej pianki przez producenta nie jest trudne, dlatego bez problemu można zamówić materac w nietypowym kształcie, cięty na wymiar konkretnego łóżka. Materac piankowy sprawdzi się nie tylko na stelażu, który trzeba podnosić manualnie. Doskonale dopasowuje się również do stelaży podnoszonych elektrycznie.

Ciekawe jest także to, że materac piankowy poleca się do wykorzystania na stelaże przeciwodleżynowe. Jest to idealne rozwiązanie dla osób chorych, niepełnosprawnych, leżących. Dzięki takim materacom rozwój odleżyn na ciele chorego będzie znacznie ograniczony. Na rynku można znaleźć materace z pianki przeznaczone także dla osób, które cierpią na bóle kręgosłupa czy też z powodu alergii. Warto zainwestować w materac z pianki poliuretanowej.