Materiały wykorzystywane podczas montażu sufitów napinanych

 

Remont domu i mieszkania to długotrwała i kosztowna procedura. Różnorodność możliwości i zastosowania technik, często przyprawia o ból głowy. W trakcie remontu zależy nam, aby mieszkanie i poszczególne pomieszczenia wyglądały elegancko i schludnie, były funkcjonalne. Idealnie gładkie powierzchnie ścian i sufitów są trudne do uzyskania, zwłaszcza w starym budownictwie. Naprawa starej powierzchni stropu zniszczonej i zaniedbanej to bardzo kosztowny i czasochłonny proces.

Nowoczesne sufity eleganckich wnętrzach

sufit napinany - materiałDlatego idealnym rozwiązaniem są nowe metody i technologie zastosowane przy remontach sufitów. Na chwilę obecną stosuje się najczęściej obniżenie sufitu przy użyciu płyt regipsowych i specjalnych stelaży, a także nowoczesne metody tak zwane napinanie sufitów. Jest to niezwykle estetyczna i praktyczna metoda, wykorzystywana w celu podwieszenia i maskowania starego stropu. Szybka i nieskomplikowana instalacja takiego sufitu jest dużą zaletą i coraz więcej osób skłania się do takich rozwiązań. Gdy montuje się sufit napinany – materiał odpowiednio podgrzewa się, tak aby stworzył idealnie gładką powłokę i mocuje się go do wcześniej przytwierdzonych prowadnic. Najczęściej używa się membrany PCV lub tkaniny poliestrowej. Montaż sufitu przy sprawnej i wykwalifikowanej ekipie trwa do kilkunastu godzin. Ceny uzależnione są od powierzchni oraz zastosowanej techniki. Poza zaletą związaną z łatwym i szybkim montażem, taki sufit jest bardzo estetyczny, gładki. Najczęściej wykorzystuje się białe tkaniny. Można również skorzystać ze spersonalizowanych rozwiązań i dopasować kolor i fakturę do charakteru wnętrza. Sufity napinane są bardzo wytrzymałe i wodoodporne. Wytrzymują duże obciążenie, nawet podczas zalania. Dzięki sufitom napinanym można również zapobiec rozwojowi bakterii i pleśni, które gromadzą się na powierzchni tynku. Sufity napinane pochłaniają również fale dźwiękowe, dobrze wygłuszają i wyciszają pomieszczenia. Sprawdzają się zwłaszcza w mieszkaniach z wielkiej płyty, gwarantując intymność i ciszę. W suficie zawieszanym można zamontować oświetlenie, które powinno być odpowiednio dopasowane i przystosowane pod względem technicznym. Liczne zalety dzięki zastosowaniu tej techniki podczas remontu dają piękny efekt, lustrzaną gładką powierzchnię bez defektów. Firmy specjalizujące się w montażu sufitów często dają kilkuletnią gwarancję, co świadczy o dużej wytrzymałości i dobrej jakości zastosowanych materiałów.

Sufity można montować w pomieszczeniach zagospodarowanych przez meble i nie wymaga specjalnych przygotowań.Należy zwrócić również uwagę na fakt, że materiały z których produkowane są sufity są odporne na ogień, a także bardzo łatwe do utrzymania w czystości. To dobra alternatywa dla tradycyjnych metod obniżania i odświeżania sufitów do tej pory stosowanych podczas remontów.

Poczytaj więcej na stronie https://linear-system.pl/