Na jakiej zasadzie działa vaporizer?

 

Osoby, które przyjmują legalną marihuanę, czyli susz CBD, najczęściej ją palą. Jednak nie jest to dobry sposób, bowiem działamy na niekorzyść naszych dróg oddechowych, a także marnotrawimy aktywne składniki obecne w suszu. Dlaczego? Ponieważ temperatura spalania jest zbyt wysoka,by wszystkie pożądane substancje zdążyły się wydzielić przed spopieleniem. 

Solidne aluminiowe waporyzatory Pax

aluminiowy vaporizer paxPalenie powoduje, że dostarczamy do organizmu substancje smoliste i wiele związków kancerogennych, a to jak wiadomo, niczego dobrego nie powoduje. Poza tym, paląc legalną marihuanę, zwyczajnie ją marnujemy, ponieważ w joincie, bongo, czy fifce trzeba niejednokrotnie spalić całą porcję, by odczuć działanie. Natomiast w przypadku waporyzacji, nie dochodzi do spalania, a jedynie do podgrzania suszu. Dzięki temu, że susz jest jedynie podgrzewany, wszystkie składniki aktywne, w tym CBD, uwalniają się stopniowo i do samego końca. Natomiast warto też zaznaczyć, że komory na susz w tych urządzeniach nie mieszczą więcej niż 0,2 grama, podczas, gdy do jointa, czy bongo zmieści się nawet cały gram. A w przypadku waporyzatorów, tak minimalna ilość, jak 0,2 grama daje maksymalny efekt, który poczulibyśmy po dużo większej ilości w przypadku spalania. Poza tym, w procesie waporyzacji, wytwarza się para wodna, która nie zawiera substancji smolistych, ani większości związków kancerogennych, co gwarantuje nam, że oszczędzamy swoje drogi oddechowe. Jednym z producentów, znanych z bardzo dobrej jakości vaporizerów jest Pax. Urządzenia tej firmy są nie tylko solidne, ale także naszpikowane elektroniką, co zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo użytkownikom. Aluminiowy vaporizer Pax nie należy może do tanich, ale zdecydowanie jest warta polecenia. Decyduje o tym nie tylko jakość wykonaniu urządzenia, ale także efektywność działania. Pax-y wytwarzają niezwykle gęstą i esencjonalną parę, co w przypadku wielu innych vaporizerów jest kwestią dyskusyjną. Poza tym warto zaznaczyć, że są wyposażone w niezwykle wytrzymałe baterie, które pozwalają na kilkanaście sesji waporyzacyjnych bez konieczności ładowania.

Jeżeli chcemy cieszyć si waporyzacją najwyższej jakości, to konieczne jest zadbanie o dobre urządzenie. Bowiem tanie urządzenia, za dwieście-trzysta złotych są raczej niewarte naszej inwestycji, gdyż posiadają wiele mankamentów, a głównym jest fakt, iż są niezwykle delikatne i łatwo je uszkodzić. Pax-y są jednymi z droższych urządzeń przenośnych, ale zdecydowanie warto dołożyć te kilkaset złotych i cieszyć się waporyzatorem z najwyższej półki.