Najlepsza drukarnia trójwymiarowa

Rozwój technologii umożliwił nam wiele usprawnień w produkowanych urządzeniach, aczkolwiek nie mieliśmy do tej pory możliwości ich prototypowania. Podzespoły z tworzyw sztucznych muszą być w większości przypadków odlewane w formach wtryskowych, a każdorazowe zamawianie formy tylko do jednorazowego użycia bywa bardzo kosztowne, zwłaszcza gdy urządzenie nie zostaje przeznaczone do użycia. Coraz więcej firm zaczynało odchodzić od używania odlewów wtryskowych, preferując nowoczesny wydruk trójwymiarowy.

Wydruk skomplikowanego projektu na zamówienie

profesjonalny druk 3d na zamówienieNowoczesne drukarki pozwalają bowiem na bezproblemowe stworzenie najbardziej złożonego i rozbudowanego projektu, i mimo iż taka metoda jest znacznie wolniejsza niż odlew wtryskowy, może być wykonywana jednorazowo bez bardzo dużych kosztów. Sami jednak nie mieliśmy zbyt wielkiego doświadczenia na tym polu, gdyż nasi pracownicy wykorzystywali takie drukarki do celów rekreacyjnych, dlatego też postanowiliśmy takowy zamówić, by sprawdzić jakość i trwałość filamentów. Wykonanie projektu zleciliśmy polecanej przez wielu klientów firmie, wykonującej profesjonalny druk 3d na zamówienie. Firma ta zajmowała się przede wszystkim tworzeniem elementów przemysłowych, więc nasz projekt okazał się być stosunkowo prosty do wykonania, mimo iż był dość rozbudowany i miał pokaźne gabaryty. Oprócz oględzin samego projektu i jego wyceny, pracownicy również wyjaśnili nam na czym polegają wszystkie techniki wydruku, jakie znajdują się w ofercie firmy, oraz przedstawili charakterystykę filamentów, jakie mogliśmy wybrać na materiał wykonywanej bryły. Była to bardzo ekstensywna lista możliwych wariantów, jakie mogły być zastosowane do wykonania projektu, a z racji iż nie mieliśmy zbyt wysokiej wiedzy na ten temat, zaproponowaliśmy by drukarnia samodzielnie wybrała najbardziej optymalną metodę druku i materiał, zgodnie z zastosowaniem wykonywanego elementu. Projekt, ku naszemu zaskoczeniu, znacznie przekroczył jakością dowolne wydruki wtryskowe jakie do tej pory używaliśmy w urządzeniach prototypowych.

Wymiary projektu były zachowane idealnie i nie wymagały absolutnie żadnej poprawki przed montażem w docelowym urządzeniu, a filament należał do o tyle elastycznych co bardzo trwałych, więc doskonale nadawał się do wykonania ruchomej części urządzenia. Drukarnia stała się więc naszym głównym dostawcą części na zamówienie, z której usług korzystaliśmy do momentu w którym wyposażyliśmy się we własne drukarki wielkoformatowe, choć bardziej skomplikowane projekty nadal preferujemy zlecać fachowcom.