Najlepsze drukarki do gadżetów

Usługi drukarni skierowane są zarówno do osób prywatnych, jak i firm, instytucji czy innych podmiotów. Zastosowanie w tym zakresie nowoczesnych technologii pozwala na błyskawiczne wykonanie na dowolnym podłożu obrazu graficznego o bardzo wysokim poziomie jakości. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod wykonywania nadruków jest druk kolorowy UV. Warto dowiedzieć się, na czym dokładniej on polega oraz na jakich materiałach można go zastosować. Dodatkowo warto wiedzieć, czy nada się do wykonywania nadruków na kubeczkach.

Drukarka UV do nadruków na kubeczkach

dobre drukarki uv do gadżetówOsoby śledzące nowiki z branży drukarskiej nie zawsze wiedzą dokładnie na czym polega kolorowy druk UV. Jest to bowiem bardzo nowoczesna metoda drukowania cyfrowego, która działa podobnie, jak w przypadku zwykłych drukarek atramentowych. Ciekły polimer nanoszony jest na daną powierzchnię, a w dalszej kolejności poddawany promieniowaniu UV, przy pomocy lampy LED zamontowanej przy głowicy drukarki. Warto wybierać wyłącznie dobre drukarki uv do gadżetów. Jedną z najważniejszych zalet tej metody wykonywania nadruków jest ich żywotność oraz wytrzymałość. Druk UV jest odporny na zarysowania, niską temperaturę, działanie wody oraz inne rodzaje uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowo umożliwia bardzo precyzyjne oddawanie wszystkich kolorów i dodatkowo błyskawicznie schnie. Może być używany zarówno na papierze czy kartonie, ale także na tworzywach sztucznych, drewnie, szkle czy ceramice. Dzięki temu popularnie jest wykorzystywany do wykonywania nadruków na kubeczkach. Znajduje zastosowanie przede wszystkim do wykonywania różnych elementów reklamowych, w tym banery, tablice, szyldy czy akcesoria reklamowe. W tym ostatnim przypadku są to zarówno kubeczki reklamowe, butelki czy koszulki. Przedmioty pokryte drukiem cyfrowym możemy znaleźć w centrach handlowych, na eventach, na stoiskach targowych oraz w wielu innych miejscach. Lista takich zastosowań jest bardzo długa oraz stale się zwiększa.

Wiele osób zastanawia się nad tym, po jakim czasie wydruk UV zaczyna tracić swój pierwotny kolor. Jeżeli dodatkowo zostanie zastosowane zabezpieczenie laminatem UV, to kolor może utrzymać się w niezmienionym stanie w okresie od 5 lat do nawet 10 lat. W przypadku, kiedy zrezygnuje się z laminatu, pierwotne barwy powinny pozostać przez okres od 3 do 4 lat. W przypadku bardzo mocnego oraz długotrwałego nasłonecznienia proces blaknięcia będzie mógł rozpocząć się nieco wcześniej, dlatego warto dbać o kubeczki, aby nie stały stale na słońcu.