Najlepsze wyposażenie do profesjonalnej siłowni

Siłownie w małych miastach na ogół nie należały do placówek szczególnie dobrze wyposażonych. Trzy obiekty w naszej okolicy były doskonałym przykładem, gdyż nie były niczym więcej niż dużymi pokojami, w których ulokowano bardzo podstawowy sprzęt do ćwiczeń siłowych oraz maty służące do treningu ruchowego. Postawiliśmy więc sobie zasadę, iż w naszej placówce będziemy używać wyłącznie sprzętu z najwyższej półki, nie tylko najwytrzymalszego, ale również najbardziej funkcjonalnego.

Nowoczesne urządzenia treningowe do siłowni

profesjonalny sprzęt na siłownięZa wzór braliśmy zawsze obiektowe siłownie w stadionach i arenach na których mieliśmy okazję występować. Były one bowiem wyposażane w sprzęt od najbardziej renomowanych producentów, tak samo trwały jak i wielofunkcyjny. Mieliśmy również okazję zapoznać się ze sprzętem od kilku różnych producentów, dlatego też do naszej placówki zamówiliśmy profesjonalny sprzęt na siłownię od jednego z najbardziej renomowanych producentów wyposażenia sportowego. Sprzęt treningowy był bardzo różnorodny, od najbardziej podstawowych hantli i sztang do najprostszych ćwiczeń fizycznych, po rozbudowane, wielofunkcyjne urządzenia do treningów personalizowanych. Te ostatnie były szczególnie przydatną częścią wyposażenia, gdyż nie tylko umożliwiały jednoczesne wykonywanie treningu nawet czterem osobom, ale również pozwalały na bardzo dużą personalizację takowego. Urządzenia te, nazywane potocznie atlasami, mogły być łatwo dostosowywane do trybu ćwiczeń poprzez zmianę nachylenia siedziska, pozwalając na wykonywanie ćwiczeń zarówno siedzących jak i leżących, oraz modyfikację obciążenia, a tym samym poziomu trudności treningu. Dwie części urządzenia służyły właśnie do takich ćwiczeń, a pozostałe dwie były przeznaczone do ćwiczeń wykonywanych na stojąco, choć niektóre modele posiadały wyłącznie jeden rodzaj sprzętu do ćwiczeń. Mimo iż były one podstawą każdej siłowni, nie były jednak jedynym jej wyposażeniem.

Chcąc jak zwiększyć ilość ćwiczeń, które można było wykonywać w naszej siłowni, wyposażyliśmy się również w rowery treningowe i nowoczesne bieżnie, a obydwa te rodzaje urządzeń były równie funkcjonalne co atlasy, pozwalając użytkownikom na dopasowanie intensywności i długości treningu do własnego trybu ćwiczeń, ale również posiadały możliwość rejestracji treningu na nośniku danych. Współpracowały bardzo dobrze ze wszystkimi modelami zegarków sportowych, coraz bardziej popularnych wśród entuzjastów wysiłku fizycznego, więc mogły również służyć do pobrania i dostosowania trybu pracy z danych na takowym zegarku.