Najwydajniejsze panele fotowoltaiczne

Mieszkanie na dalekich obrzeżach miasta miało swoje plusy, gdyż nasze osiedle było ciche i spokojne, zazwyczaj nie uświadczając zbyt dużego ruchu. Minusem jednak była odległość od centrum miasta i stan linii energetycznych, które nie były zbyt wysoko w priorytetach miejskich. Wspólnie z radą osiedla wielokrotnie apelowaliśmy zarówno do władz miasta jak i dostawcy prądu o jej konserwację, jednak z dość miernym skutkiem. Po wielu awariach w końcu zdecydowaliśmy się wziąć sprawy we własne ręce.

Profesjonalna bateria fotowoltaiczna

najlepsza fotowoltaika w lublinieWielu sąsiadów od dłuższego czasu użytkowało panele fotowoltaiczne, zarówno jako awaryjne źródło prądu, jak i metodę zasilania elementów gospodarstwa domowego. Po dłuższym zapoznaniu się z działaniem takiego źródła zasilania, jak i z obecną ofertą urządzeń i ich cechami, postanowiliśmy zainstalować osiedlową baterię fotowoltaiczną, będącą głównym źródłem prądu na naszym terenie, uniezależniając nas tym samym od miejskiej energii. Uzyskanie zgody na zagospodarowanie przestrzeni było trywialną sprawą, gdyż każdy z mieszkańców zobowiązał się oddać część posiadanej ziemi właśnie na ten cel. Nie mieliśmy zamiaru absolutnie ciąć kosztów, więc wybrana została najlepsza fotowoltaika w lublinie, instalowana przez solidną firmę, która montowała już kilka takich instalacji na naszym osiedlu. Do zasilenia tak wielu budynków potrzeba było wielu paneli, na tyle dużo, by całkowicie zajęły wyznaczoną powierzchnię, pozostawiając akurat na tyle miejsca, by można było wybudować budynek mieszczący najwyższej pojemności akumulatory, oraz sterownię automatycznego systemu kontrolnego. Dzięki takiemu systemowi, pylony z panelami wyposażone w fotokomórki same obracały się w kierunku najmocniejszego źródła światła w taki sposób, by przez cały dzień utrzymywać jak najwyższy poziom wydajności. Nawet podczas mocnego zachmurzenia czy złej pogody, panele te były na tyle wydajne, by naładować akumulatory przynajmniej do podstawowego poziomu, wymaganego do pełnego zasilenia wszystkich podłączonych posesji.

Mieszkańcy osiedla byli zdecydowanie zadowoleni z nowego systemu, oszczędzając znacznie na kosztach energii, gdyż była ona darmowa dla wszystkich, którzy udostępnili ziemię pod budowę oraz dołożyli się do kosztów instalacji. Równie wielkie zadowolenie wywołał brak przerw i problemów w dostawie prądu, które do tej pory nieraz były wielkim utrapieniem dla osiedla. Instalacja zaczęła działać na tyle sprawnie, iż kilka sąsiadujących z nami osiedli zdecydowało się na podobne instalacje.