Nakładanie oleju na drewno

Nowoczesna podłoga drewniana to znakomite rozwiązanie, ponieważ jest ona znacznie trwalsze niż panele podłogowe. Oczywiście trwałość nowoczesnej podłogi wykonanej z desek wysokiej jakości zależy od wielu czynników. W sklepie budowlanym przekonałem się o tym, że nowoczesne deski podłogowe występują w naprawdę wielu wersjach. Właściwe dopasowanie takich desek pod względem grubości ma kluczowe znaczenie, ponieważ to właśnie odpowiednia grubość zapewnia brak pęknięć nawet przy dużym obciążeniu. Używanie oleju do drewna w przypadku takiej podłogi powinno być się standardową praktyką.

Właściwości dobrych olejów do drewna

bona - oleje do drewnaDlaczego chętnie wykorzystuje takie substancje pochodzące od renomowanego producenta? Zanim zdecydowałem się na zakup i wykorzystanie konkretnego oleju, poczytałem w internecie o jego właściwościach. Innym źródłem wiedzy na ten temat była dla mnie konsultacja z profesjonalnym stolarzem, ponieważ to on podpowiedział mi, że powinienem wybrać olej odporny na proces ścierania. Oczywiście takie właściwości nabiera on dopiero po wyschnięciu na konkretnej powierzchni. Zanim do tego dojdzie, musi być zrealizowanych wiele innych etapów, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy rezultaty pokrywania podłogi olejem będą zadowalające. Jeżeli chodzi o pochodzące od firmy Bona – oleje do drewna są produktami wysokiej jakości również dlatego, że bez problemu wnikają w strukturę drewna. Poprzez takie wnikanie głęboko w drewno mogą poszczególne deski podłogowe skutecznie zabezpieczyć również przed działaniem wilgoci. Dlatego nigdy nie obawiam się mycia podłogi pokrytej wcześniej olejem. Przed nałożeniem oleju wszystkie zanieczyszczenia muszą być oczywiście z tej powierzchni dokładnie usunięte. Kolejny etap to pokrywanie całej powierzchni podobną warstwą oleju i wiem, że mogę to zrobić przy użyciu różnych narzędzi. Zwykle korzystam z przystosowanego do tego celu wałka, ponieważ pozwala mi on dobrze wykorzystać zawartość opakowania z takim olejem.

Po częściowym wyschnięciu takiej warstwy nakładam kolejną w zależności od tego, jak wygląda podłoga. Wysuszone deski pochłaniają więcej takiej substancji, więc tych warstw również musi być wtedy więcej. Czasami w konkretnych punktach podłogi potrzebne były dodatkowe aplikacje oleju. To wszystko zaczyna dobrze wyglądać po profesjonalnie przeprowadzonym polerowaniu. Końcowe działania są przeze mnie realizowane przy użyciu specjalnej ścierki i dodatkowej warstwy oleju, ponieważ wtedy wszystko jest dokładnie wykonane. Dzięki olejom drewno nie gnije.