Narzędzie ułatwiające pracę- wóz paszowy

 

Rolnicy coraz częściej szukają rozwiązań, które pomogą oszczędzić czas i pieniądze w hodowli zwierząt, która staje się coraz mniej opłacalna w Polsce. Jednym z takich ułatwień jest automatyczny system karmienia zwierząt, kiedy to można zaoszczędzić na dodatkowym pracowniku i mieć pewność, że zwierzęta będą na czas nakarmione. Jest to bardzo ważny aspekt, szczególnie w czasach, kiedy każdy chce ułatwiać sobie pracę w dobie mechanizacji rolnictwa. Należy przyjrzeć się bliżej korzyściom, jakie niesie wybór odpowiedniego sprzętu. 

Jaki wóz paszowy będzie niezawodny?

niezawodne wozy paszoweOd sprzętu, jaki używamy do karmienia zwierząt zależy tak naprawdę cała produkcja- regularne karmienie zwierząt i ich wygoda wpływają na wyniki produkcyjne. Niezawodne wozy paszowe powinny być mocne w konstrukcji ale łatwe w obsłudze. Nasze maszyny są sterowane z ciągnika, dzięki czemu nie wydają tyle drgań i hałasu co zwykły sprzęt. To również wpływa pozytywnie na zwierzęta. Jeśli w gospodarstwie jest używana duża ilość słomy, siana czy kiszonek, bardzo ważną rolę spełnia tu efektywność maszyny. Niezawodne wozy paszowe naszej firmy są dodatkowo wzmacniane pierścieniami, które ochraniają przed utratą paszy (jej nadmiernym wyrzutem). Aby cała praca wozu paszowego była efektywna, musi on rozdrabniać i mieszać paszę. Wozy paszowe w naszej ofercie dzielą się na te z mieszadłem poziomym oraz z pionowym. Można dostosować sobie indywidualnie maszynę do potrzeb wykonywanych prac w gospodarstwie. Mamy w ofercie również wozy z samodzielnym załadunkiem surowca. Aby wóz paszowy był naprawdę efektywny musi mieć odpowiednią wielkość- dopasowaną do ilości krów, które muszą być wykarmione w gospodarstwie. Obecnie najkorzystniejsze i najczęściej wybierane są samojezdne maszyny- takie, które same jeżdżą ale i ładują pasze, mieszają i do tego podają paszę zwierzętom. Ważna jest również nie tyle wielkość wozu ale jego skrętność i zwinność- mała szerokość i wysokość, aby wykorzystać jak najmniejszy korytarz paszowy i przestrzeń w budynku inwentarskim.

Każdy rolnik, który posiada wóz paszowy nie wyobraża sobie codziennej pracy bez tej maszyny- jest to ułatwienie zarówno pod względem pracy, czasu, jak i ekonomii.Nawet badania naukowe wykazały poprawę produktywności krów przy stosowaniu wozów paszowych. Krowy żując wymieszaną paszę rozkładają sobie równomiernie wszystkie składniki pokarmowe w niej zawarte, bez zbędnego wybierania tych, które najbardziej lubią. Nie ogranicza to smaku paszy, ponieważ idealnie zmieszane dają odpowiedni posmak.