Nasiona indoor – czym właściwie są?

Wzrost świadomości na temat konopi indyjskiej i jej leczniczych właściwości sprawia, że coraz więcej osób się nimi interesuje. W kraju sama hodowla tych roślin jest nielegalna i podlega karze. Jednak posiadanie nasion marihuany jest w pełni legalne, stąd też możemy spotkać się z wieloma ich kolekcjonerami. Wiele osób ze względu na coraz większą popularność zaczęło również interesować się samą specyfiką oraz sposobem uprawy tych roślin.

Zalety upraw nasion indoor

nasiona konopi indoorNa rynku istnieje wiele rodzajów konopi. Podstawowym ich podziałem jest jednak, ten wskazujący sposób jej uprawy. Wyróżniamy bowiem nasiona konopi indoor oraz outdoor. Same nazwy wywodzą się z języka angielskiego i określają rośliny uprawiane w pomieszczeniach zamkniętych oraz na świeżym powietrzu. Każdy z rodzajów uprawy niesie ze sobą zalety, a wybór w głównej mierze zależy od preferencji hodowcy. Rośliny hodowane wewnątrz dają niskie, lecz bardzo obfite plony. Ponadto dojrzewają one znacznie szybciej niż ma to miejsce w przypadku upraw outdoor, a co za tym idzie plony możemy zebrać nawet do sześciu razy w roku. Nasiona indoor niosą jednak ze sobą wiele wydatków, a głównym są wysokie rachunki za prąd. Rośliny wymagają bowiem dużej ilości sztucznego światła wytwarzanego przez lampy. Im więcej światła dostarczymy roślinom tym obfitsze plony zbierzemy. Pamiętajmy jednak, aby krzaki nie znajdowały się zbyt blisko lamp, możemy bowiem trwale je uszkodzić. W przypadku odmian indoor śmiało możemy sięgnąć po szczepy takie jak Purple Afghan Kuch, Critical 2.0. a także Bubba Kush Autoflowering. Podstawową zaletą uprawy w zamkniętych pomieszczeniach jest możliwość stałego kontrolowania wzrostu roślin. To od nas zależy jaka temperatura będzie panować wewnątrz pomieszczenia. W przeciwieństwie do nich uprawy outdoor są narażone nie tylko na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale także pojawiające się choroby oraz szkodniki. Ponadto w ich przypadku gleba powinna być odpowiednio nawożona, na co nie zawsze jesteśmy w stanie sobie pozwolić.

Znając oba sposoby uprawiania konopi jesteśmy w stanie zdecydować, który będzie najbardziej odpowiedni dla nas. Uprawy indoor mimo, że niosą ze sobą wysokie koszty rachunków, ze względu na częstą pracę lamp, pozwalają na większą ingerencję w ich wzrost oraz obfitość plonów. Nie musimy wówczas martwić się o zmienne warunki atmosferyczne, które znacząco wpływają na rośliny. Rośliny hodowane w zamkniętych pomieszczeniach wymagają od nas więcej uwagi, jednak odpłacają nam się zdecydowanie większą liczbą kwiatów.