Niedrogi pokój w centrum Zakopanego

Góry z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Widać to po wciąż zwiększającej się ilości turystów odwiedzających najbardziej popularne górskie kurorty. Wynika to zapewne z dość kapryśnej pogody latem, która sprawia, że wyjazd nam morze jest często jedną wielką niewiadomą. A w górach pogoda nie jest aż tak istotna i przy okazji nie ma  tam jak się nudzić. Piękne krajobrazy, liczne atrakcje i możliwość aktywnego wypoczynku to to, co przyciąga w Tatry, Karpaty czy Bieszczady.

Korzystne ceny za nocleg w Zakopanem

noclegi w Zakopanem - tanio w centrumNajchętniej wybierane przez Polaków kierunki wakacyjne są niezmienne od lat. Najczęściej wyjeżdżamy do nadmorskich kurortów lub do najbardziej znanych miejscowości górskich. Widać jednak tendencje wzrostową jak chodzi o ilość turystów w górach. Przyczyn może być wiele. Jedną z nich jest na pewno to, że w górach pogoda nie odgrywa aż tak dużej roli jak nad morzem. Poza tym w górach możemy aktywnie, kreatywnie spędzić czas, wybierając takie szlaki górskie, na jakie jesteśmy akurat gotowi. Nie ma co ukrywać, że chyba najbardziej obleganą miejscowością nie tylko przez polskich turystów jest Zakopane. Jest to najlepsza baza wypadowa na najbardziej popularne trasy w Tatrach. Poza tym miejscowość ta ma swój niepowtarzalny klimat. Jak się dobrze poszuka można też znaleźć bardzo atrakcyjne noclegi w Zakopanem – tanio w centrum wcale nie jest taką rzadkością, można często wynająć pokój niedaleko Krupówek i wcale się przy tym nie wykosztować.  Szczególnie okazyjne ceny pojawiają się późną jesienią i wczesną wiosną, kiedy to jest najmniej turystów. Wtedy można śmiało wynajmować mieszkania bądź pokoje w najbardziej atrakcyjnie położonych pensjonatach bez obawy o nadszarpnięcie własnego budżetu. Latem i zimą ceny oczywiście mocno windują w górę, ale i tak są one o wiele bardziej atrakcyjne niż nad morzem. W końcu w górskich miejscowościach zarabia się przez cały rok i coś takiego jak martwy sezon tutaj nie istnieje. Zakopane jest pięknym miasteczkiem, w którym co drugi budynek należy do zabytkowych. W tle, zaś, roztacza się malowniczy krajobraz górski.

Góry są coraz chętniej wybieranym kierunkiem wakacyjnym i na trend ten składa się wiele czynników. Jedną z najbardziej popularnych miejscowości turystycznych jest oczywiście Zakopane, które oblegane jest niemal przez cały rok. Mimo tak ogromnej popularności ceny za nocleg są całkiem przystępne. W bardzo atrakcyjnych cenach można zarezerwować pokój blisko centrum. Najniższe stawki obowiązują późną jesienią i wczesną wiosną.