Niezawodne przegrody paskowe i plandekowe

Obecnie standardowym wyposażeniem dużych i mniejszych zakładów produkcyjnych oraz centrów logistycznych są różnego rodzaju kurtyny wykonane z tworzyw sztucznych. Są one wykorzystywane do segmentacji powierzchni i stanowią najbardziej popularne, ekonomiczne i skuteczne rozwiązanie. Przy stosunkowo niskich wydatkach na zakup i montaż kurtyn można uzyskać znaczne oszczędności wydatków na energię. Ich montaż podnosi również jakość i bezpieczeństwo pracy. Surowcem, z którego wykonuje się przegrody jest bardzo tani i łatwo dostępny PCV, a także powlekane tkaniny poliestrowe w przypadku przegród plandekowych.

Trwałe i ekonomiczne przegrody przemysłowe

kurtyny przemysłoweEfektywne zarządzanie przedsiębiorstwem to nie tylko umiejętność liczenia zysków. To również umiejętność ich wygenerowania poprzez zapewnienie dobrych warunków pracy co bezpośrednio przekłada się na wolumen i jakość produkcji. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem podnoszącym bezpieczeństwo, wydajność i komfort pracy są kurtyny przemysłowe z PCV lub plandek. To rozwiązanie pozwoli również zaoszczędzić spore kwoty wydatkowane na ogrzewanie dużych powierzchni produkcyjnych i magazynowych. W przypadku kurtyn wykonanych z PCV są to przede wszystkim kurtyny paskowe montowane na stałe lub przegrody przesuwne w miejscach ograniczonego ruchu. Przegrody z PCV są zbudowane z pasów folii o grubości i szerokości ściśle dostosowanych do potrzeb danego miejsca. Pasy zachodzą na siebie by tworzyć szczelną warstwę izolacyjną, a ich krawędzie są zaokrąglone dla bezpieczeństwa pracowników. Zamontowane kurtyny paskowe stanowią bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Skutecznie zapobiegają przemieszczaniu się zimnych mas powietrza zatrzymując ciepło na stanowiskach pracy. Zapobiegają również przenikaniu zanieczyszczeń stałych i szkodliwych oparów gazowych oraz olejowych. Przegrody przemysłowe stosowane są do wydzielenia całych działów, do osłony linii produkcyjnych, a także pojedynczych maszyn i stanowisk pracy. Odmiany kurtyn z dużą zawartością plastyfikatorów z powodzeniem są stosowane w mroźniach i pomieszczeniach chłodniczych. W niektórych przypadkach można użyć przegród plandekowych o różnym ciężarze zamontowanych na linkach stalowych lub rurach.

Zastosowanie kurtyn przemysłowych to jedno z większych osiągnięć myśli i techniki. Ukazuje jak przy wykorzystaniu prostych środków osiągnąć zamierzony cel izolacji termicznej i akustycznej. Należy pamiętać, że producenci kurtyn przemysłowych wykonują je na zamówienia dla konkretnego miejsca co powoduje, że są tak bardzo skuteczne. Ze wszystkimi rodzajami kurtyn przemysłowych można się z łatwością zapoznać na stronach internetowych licznych producentów.