Konstrukcją samochodów zajęliśmy się z początku mocno hobbystycznie, pierwszy model budując wyłącznie jako koncept, głównie z podzespołów innych producentów. Jednak z czasem wprowadzaliśmy w życie wiele nowych projektów, by w końcu zacząć poważnie myśleć o otwarciu początkowo niewielkiej sprzedaży pojazdów sportowych wysokiej jakości. Mieliśmy na tyle gotowych konceptów i projektów, iż śmiało mogliśmy przedstawić atrakcyjną ofertę dla praktycznie każdego rodzaju użytkowników. Wymagało to jednak porządnej i nowoczesnej linii produkcyjnej.
Nowoczesne automaty przemysłowe
Wiele z naszych konceptów składaliśmy własnoręcznie, ponieważ nie były one przeznaczone do codziennej jazdy, a do okazjonalnych demonstracji wysokich technologii. Wiązało się to przede wszystkim ze znacznie wydłużonym czasem montażu i instalacji wszelkich komponentów. Przy samochodach w seryjnej, nawet ograniczonej, produkcji, nie mogliśmy sobie na coś takiego pozwolić, gdyż dokładność wykonania szła w parze z szybkością, podczas konstrukcji takiego pojazdu. Dlatego nieodłączną częścią każdej sekcji montażowej był specjalistyczny robot przemysłowy, zaprogramowany do wykonywania najbardziej precyzyjnych prac na swoim odcinku linii. Roboty tego typu nie były żadną nowością, gdyż używane były od dawna w bardzo różnych formach i do najróżniejszych zadań, aczkolwiek umożliwiały one szybkie i dokładne wykonywanie prac, które ręcznie nie mogły być zrobione równie szybko czy precyzyjnie, o ile w ogóle dało się takowe wykonać. Ich ogromną zaletą była uniwersalność i możliwość dopasowania ich funkcji do każdego zadania, jak również wyposażenia ich w każde potrzebne narzędzia i odpowiednie ich wykorzystanie. Dzięki ogromnej swobodzie w programowaniu wykonywanych prac, można było z niebywałą precyzją zaplanować konkretne zadania dla takiego automatu, a całość była sterowana za pomocą programu komputerowego, który w dowolnym momencie mógł zmienić parametry dla każdego zadania, wedle konkretnych potrzeb.
Oczywiście, takie maszyny nie były małą inwestycją, aczkolwiek często okazywało się, iż bez nich nie było wcale możliwości wykończenia danego elementu pojazdu, gdyż wymagana była do tego odpowiednia siła fizyczna i precyzja. Maszyny tego rodzaju oznaczały również znaczny poziom automatyzacji linii produkcyjnej, dzięki czemu nie musieliśmy zatrudniać dodatkowych pracowników tylko po to, by wykonywali żmudne i czasochłonne prace, które były o wiele szybsze i dokładniejsze w wykonaniu odpowiednio zaprogramowanego automatu.