Nowoczesne bramki sensoryczne

Kontrola wejścia i dostępu do różnych miejsc publicznych jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Powody takiej działalności mogą być jednak zgoła różne. W sklepach chodzi przede wszystkim o systemy antywłamaniowe, a np. na lotniskach czy urzędach o bezpieczeństwo, upewnienie się, że dana osoba nie posiada z sobą niebezpiecznych przedmiotów i ma odpowiednie uprawnienia lub zgodę, aby poruszać się po danym obiekcie. Wśród wielu typów bramek zabezpieczających wejścia do najnowocześniejszych należy zaliczyć produkty sensoryczne.

Identyfikacja przy pomocy bramek sensorycznych

bramki sensoryczneDzisiejsze bramki zabezpieczające posiadają różnego typu systemy identyfikacji, często w zależności od tego, gdzie urządzenia się znajdują oraz jakie jest ich przeznaczenie. Normą jest wyposażanie takiego sprzętu w czytniki zbliżeniowe, ale istnieje także możliwość wbudowania w nie czytników: linii papilarnych, rozpoznawania twarzy, kodów kreskowych. Niezależnie od zabezpieczeń warto podkreślić, że wszystkie bramki sensoryczne spełniają podobne zadanie, a mianowicie kontrolują ruch pieszych oraz umożliwiają im dostęp do pewnych miejsc, pomieszczeń i budynków. Zazwyczaj takie urządzenia spotykamy w: sklepach, bankach, urzędach, na lotniskach oraz na stacjach metra, jednak z roku na rok są stosowane coraz powszechniej w bardzo różnych lokalizacjach. Dziś często wtapiają się one w otoczenie i nawet ich nie zauważamy, uznając je za rzecz całkowicie normalną. Sensoryczne bramki mogą jednak znacząco się od siebie różnić wyglądem. Zazwyczaj są szklane, ale ich wysokości, szerokości, kolory oraz kształty są bardzo różne. Jak już wspomniano, mają także odmienne wyposażenie. Oprócz innych systemów identyfikacji pieszych mogą posiadać różne sygnały alarmowe, zarówno dźwiękowe, jak i świetlne. Najważniejsze rozgraniczenie bramek sensorycznych polega jednak na ich kierunkowości. Nie wszystkie bowiem są wykorzystywane do kontroli zarówno przy wchodzeniu, jak i wychodzeniu. Także w tej kwestii wszystko zależy od indywidualnych potrzeb zamawiającego takie produkty.

W XXI wieku chyba nikt już nie kwestionuje konieczności używania bramek kontrolnych. Takie urządzenia znacząco wpływają na nasze bezpieczeństwo, a ponadto zabezpieczają sklepy, hurtownie i inne miejsca przed dokonywaniem w nich kradzieży. Sensoryczne bramki należą do najbardziej nowoczesnych dostępnych na rynku urządzeń tego typu. Posiadają różne systemy kontroli oraz alarmowania o zagrożeniach i w zależności od potrzeb mogą być jedno lub dwukierunkowe.