Nowoczesne folie przyciemniające do samochodu

Niedawno wprowadzone do sprzedaży folie przyciemniające okazały się ogromnie popularnym dodatkiem do samochodów tuningowanych, przede wszystkim z racji iż spełniają one wszystkie przepisy, jakie wymagane są do dopuszczenia pojazdu do ruchu drogowego. Nie ograniczają widoczności, aczkolwiek w zauważalnym stopniu zmniejszają natężenie światła słonecznego i ułatwiają kierowcy sterowanie pojazdem podczas jazdy w słoneczne, bezchmurne dni.

Fachowy montaż folii przyciemniających w samochodzie

przyciemnianie szyb w gliwicachKoledzy kierowcy twierdzą iż owe folie są znacznie trwalsze niż dotychczasowo stosowane warianty, nie zdzierają się w trakcie jazdy oraz nie mają tendencji do odklejania się, głównie z racji o wiele lepszego spoiwa. Takie folie są jednak rzadko spotykane w warsztatach samochodowych, gdyż używają ich głównie wysokiej klasy salony i warsztaty tuningu samochodowego. Warsztat przeprowadzający przyciemnianie szyb w Gliwicach jest jednym z takich profesjonalnych zakładów, a samochody serwisują i ulepszają tam entuzjaści tuningu z całego województwa. Zakład ten jest rekomendowany i bardzo zachwalany przez kierowców przede wszystkim ze względu na fachową obsługę i ogromną wiedzę załogi, w większości składającej się z miłośników modyfikacji samochodowych. Każdy pojazd może być więc wyposażony w folie przyciemniające dopasowane nie tylko do wielkości szyb, ale również preferencji kierowcy. Przyciemnienie może być wykonane na całej powierzchni szyby, lub tylko górnej części, działając niczym przesłona przed słońcem, oraz może posiadać mnóstwo dodatków. Warstwowe folie z filtrami promieni ultrafioletowych są bodaj najczęściej stosowane, ułatwiając kierowcą jazdę pod słońce, aczkolwiek folie fotochromowe, umożliwiające jazdę w dowolnych warunkach, są coraz częstszym dodatkiem w samochodach sportowych i luksusowych. Niezależnie od rodzaju przyciemnienia, jest ono zawsze najbardziej estetyczne, i nie odróżnia się od pozostałych części samochodu tak jak miało to miejsce w przypadku zastosowania prostej, barwionej folii, która nie tylko ograniczała widoczność ale również bardzo odstawała wyglądem od reszty samochodu.

Przyciemnione szyby, które zostały wykonane w gliwickim warsztacie wyglądają natomiast tak jakby od zawsze były fabryczną częścią samochodu, niejednokrotnie ogromnie poprawiając wygląd pojazdu w którym zostały zamontowane. Dla wielu kierowców ogromną zaletą jest również czas montażu. Założenie folii do dowolnego samochodu po jej uprzednim przygotowaniu nie trwa bowiem dłużej niż kilka minut.