Nowoczesne włączniki światła sterowane smartfonem

 

Inteligentne domy, którymi można sterować za pomocą telefonu komórkowego, to już teraźniejszość a nie melodia przyszłości. Nie bez przyczyny mówi się o internecie rzeczy, czyli przedmiotach codziennego użytku sterowanych właśnie przez internet. Dzisiaj za pomocą smartfona możemy włączyć czajnik, zaparzyć kawę w ekspresie czy włączyć światło w wybranych pomieszczeniach. Warto zwrócić uwagę szczególnie na możliwość sterowania światłem. Nowoczesne włączniki łączą się z telefonem i tym samym można nimi dowolnie sterować.

Ceny włączników świateł obsługiwanych telefonem

schodowy włącznik światła - cenaDzisiejsza technologia jest już tak nowoczesna, że trudno sobie wyobrazić co będzie za kolejne dekady. Przecież włączanie światła telefonem jeszcze kilka dekad temu było niewyobrażalne nawet dla wybiegających daleko w przyszłość inżynierów czy odkrywców. A teraz mamy w ręku niewielkich rozmiarów telefon, którym możemy sterować większością domowych urządzeń. Takie rzeczy jak meble w kuchni czy światło na schodach – wszystkim sterujemy za pomocą telefonu. Żeby jednak móc sterować światłem potrzebujemy odpowiednich włączników. Włączniki te łączą się ze smartfonem za pomocą domowej sieci internetowej. Wszystkimi domowymi włącznikami możemy sterować z pomocą zainstalowanej aplikacji. Jeśli chodzi o schodowy włącznik światła – cena takiego sterowanego telefonem jest kilkukrotnie wyższa, aniżeli zwykłego włącznika. Za porządny włącznik działający z telefonem trzeba zapłacić około stu złotych. Całkiem niewiele jak za możliwość zgaszenie światła w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca w domu. Na pewno warto kupić takie włączniki ze względu na ogromną wygodę. Przykładów zastosowań ułatwiających funkcjonowanie może być bardzo wiele. Chociażby kiedy w nocy trzeba wstać z łóżka i przejść do innego pomieszczenia. Można sobie zaświecić delikatnie światło zanim wstaniemy. Na pewno jest to dzisiaj jeszcze gadżet, ale za kilka lat będzie to coś obowiązkowego w każdym domu. Bo wszystko idzie w tym kierunku, że rzeczy codziennego użytku połączone będą z telefonami.

Możliwość sterowania oświetleniem w domu za pomocą telefonu jest bardzo przydatne i wygodne dla wszystkich domowników. Aplikacja na smartfonie pomaga wygodnie sterować włącznikami światła. Można w każdym momencie zapalić bądź zgasić światło w wybranym pomieszczeniu. Jeśli chcemy to możemy ustawić godzinę, o której wszystko ma zgasnąć. Ceny włączników świateł sterowanych z aplikacji nie powalają. Na pewno każdego stać na taki luksus. Dzisiaj jeszcze luksus, ale za kilka lat to już będzie standard.