Obuwie profilaktyczne Memo na lato

Delikatna i elastyczna stopa dziecka cały czas się rozwija, dlatego też warto postawić na profilowane modele obuwia, dzięki którym się ona prawidłowo ukształtuje. Mają one za zadanie przede wszystkim wpłynąć na jej prawidłowy rozwój, a także zapobiec powstaniu jakichkolwiek niepożądanych dolegliwości oraz zniekształceń. 

Dlaczego warto zdecydować się na obuwie profilaktyczne?

letnie obuwie profilaktyczne memoButy profilaktyczne stosuje się, gdy kończyny dziecka mają prawidłowy kształt, a także rozmiar w stosunku do wieku pociechy. Są one tak skonstruowane, aby bez większego problemu można było w nich umieścić wkładki ortopedyczne. Jeżeli chodzi o ich wygląd, to zbytnio nie różnią się one od tradycyjnych bucików dziecięcych. Przykładowo letnie obuwie profilaktyczne Memo dla dziewczynki, w postaci sandałków, występuje w wielu modnych kolorach, dzięki czemu każda mała modnisia znajdzie model, który najbardziej jej się podoba pod względem wizualnym. Ich dużą zaletą są regulowane zapięcia, które umożliwiają dobre dopasowanie buta do kształtu stopy. Najczęściej są to rzepy. Dodatkowo usztywniają one piętę, utrzymując ją w prawidłowej pozycji, co zapobiega jej wykrzywianiu. Często posiadają one również nieco wyższą cholewkę, która chronić ma przed ewentualnymi skaleczeniami oraz zwichnięciami. Ponadto ich wnętrze jest odpowiednio wyprofilowane, wpływając tym samym na zwiększony komfort oraz wygodę dziecka podczas chodzenia. Warto również wspomnieć, że tego typu obuwie powinno mieć antypoślizgową, a także elastyczną podeszwę. Najlepiej, aby była ona szeroka oraz płaska. Nie powinno się wybierać modelu z obcasem, który męczy stopę malucha, a także może potęgować ból. Dodatkowo buty te muszą być uszyte z materiałów najwyższej jakości, aby zapobiec otarciom dziecięcej stópki (dobrze się tutaj sprawdzi skóra). Szwy nie powinny znajdować się wewnątrz obuwia. Należy podkreślić, że buty te, aby spełniały swoje profilaktyczne funkcje muszą zostać zakupione w idealnie dobranym (do stopy dziecka) rozmiarze. Nie można kupować obuwia profilaktycznego na tzw. „zaś”. Na przykład, zbyt duże buty źle stabilizują stopę i zmuszają ją do nieprawidłowych zgięć, co może powodować poważne wady postawy. 

Buty profilaktyczne powinny być wybrane jako pierwsze buciki do chodzenia dla naszego dziecka, aby jak najwcześniej zapobiec ewentualnym zniekształceniom jego stopy. Mogą być one noszone zarówno na zewnątrz, jak w domu. Nic nie stoi tutaj na przeszkodzie. Przed wyborem tego typu obuwia dla naszego szkraba, zalecana jest wcześniejsza konsultacja ortopedyczna.