Ocieplany kocyk Minky

Chociaż popularna tkanina Minky, która wykorzystywana jest przede wszystkim do szycia różnego rodzaju kocyków dla dzieci, charakteryzuje się określoną grubością, producenci kocyków wprowadzają projekty, dzięki którym możliwe jest zwiększenie grubości kocyka. Najczęściej jest to osiągane poprzez odpowiednie ocieplenie kocyka, dzięki czemu staje się on produktem grubszym i lepiej ogrzewającym dziecko. Kocyki tego typu cieszą się dość dużą popularnością i często zastępują, np. dziecięce kołderki.

Kilka słów o kocyku ocieplanym

najlepszy kocyk minky ocieplanyJeśli chodzi o kocyki ocieplane wykonywane przy użyciu tkaniny Minky, najczęściej są to kocyki o dwustronnej konstrukcji. Jedna strona kocyka wykonywana jest z tkaniny Minky, druga zaś – zewnętrzna – z bawełnianej, gładkiej tkaniny, która charakteryzuje się różnymi kolorami i wzorami. Wszystko po to, by kocyk był nie tylko funkcjonalny, ale również charakteryzował się przyjemną estetyką wykonania. Najlepszy kocyk Minky ocieplany bardzo często charakteryzuje się dodatkowym wewnętrznym wypełnieniem, które gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie dziecka przed chłodem i zapewnia mu komfort termiczny. Ocieplane kocyki wykorzystywane są przez rodziców dzieci w różnym wieku. Jeśli chodzi o niemowlęta, bardzo często kocyki tego typu zastępują kołderkę w łóżeczku albo stosowane są jako zabezpieczenie przed chłodem podczas wszelkiego typu spacerów. W przypadku dzieci starszych kocyki ocieplane okazują się niezwykle przydatne jako sposób na ogrzanie się podczas chłodniejszych jesiennych lub zimowych dni. Kocyki ocieplane nie tracą oczywiście żadnych właściwości, jakimi charakteryzuje się tkanina Minky. Z tego też względu, rodzice chętnie dokonują zakupu tego typu kocyków, ponieważ doskonale wiedzą, że będą one cechowały się odpowiednią trwałością, która nie pozwoli na niszczenie się kocyka wskutek prania automatycznego koniecznego do zachowania odpowiedniej czystości i higieny kocyka, co jest ważne ze względu na ewentualne alergeny i bakterie tworzące zagrożenie dla dziecka.

Kocyki produkowane są przez różne firmy. Jeśli decydujemy się na zakup kocyka Minky powinniśmy zweryfikować, że kupujemy kocyk wykonany z autentycznej tkaniny Minky. Sprawdzić możemy to weryfikując skład tkaniny i sprawdzając jej gramaturę. Tkanina Minky powinna być również oznaczona na opakowaniu odpowiednim logotypem, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że zakupujemy produkt oryginalny, który przeszedł wszelkiego typu atesty, które kwalifikują go jako produkt w pełni bezpieczny dla zdrowia naszego dziecka.