Ocynkowana wiata na ciągniki rolnicze

Mieszkam na wsi oddalonej o pięćdziesiąt kilometrów od miasta. Od dzieciństwa bawiłam się między dużymi maszynami rolniczymi. Bardzo lubię spokojne wiejskie życie i po ukończeniu studiów rolniczych wrócę na wieś aby pomóc tacie w prowadzeniu dużej gospodarki.

Ocynkowana wiata na kombajn

ocynkowane wiaty na maszynyPraca na gospodarce to praca na pełen etat. Nie ma dni wolnych ani urlopu. Nawet w święta trzeba pamiętać o tym że w chlewie, oborze i kurniku czekają głodne zwierzęta do nakarmienia. Okres jesieni i zimy jest czasem gdy na gospodarce jest mniej pracy. Wszystkie prace dotyczące zbiorów są już zakończone, okres wegetacji roślin minął. Można wtedy bez przeszkód zająć się pracami modernizacyjnymi. W tym roku tata planował budowę dużego garażu na maszyny rolnicze. Brakowało już miejsca w stodole na to aby wszystkie maszyny się zmieściły. Zapytał mnie czy nie mam pomysłu na to w jaki sposób tanim kosztem można wybudować taki garaż. Aż trzy maszyny stały zaparkowane na zewnątrz. Stwierdziłam że pomogę tacie i poszukam czegoś odpowiedniego w internecie, tak trafiłam na ocynkowane wiaty na maszyny, które idealnie nadawały się na garaż dla maszyn rolniczych. Dzięki temu że wiata jest ocynkowana wykazuje dużą odporność na warunki atmosferyczne. Obustronnie ocynkowane wiaty blaszane nie ulegają korozji, tak zakonserwowane mogą być od razu używane. Wiata jest szybka w budowie i nie potrzeba dużych nakładów finansowych. Wystarczy złożyć zamówienie i wiata w przeciągu dwóch tygodni będzie gotowa do montażu. Tacie ten pomysł się spodobał, bo szukał ekonomicznego i szybkiego sposobu na zabezpieczenie maszyn przed niesprzyjającą pogodą. Po ustaleniu jakiej ocynkowanej wiaty potrzebuje złożyliśmy zamówienie. Sama budowa i montaż poszczególnych elementów okazała się nieskomplikowana. Budowa murowanego garażu zajęłaby pewnie pół roku i kosztowałaby o wiele więcej. A wiata z blachy ocynkowanej dosłownie rosła w oczach z dnia na dzień. Był to jeden z najszybszych i najlepszych sposobów na to aby zabezpieczyć ciągniki przed nadchodzącą zimą. Wiata ta mogła też spełniać inne funkcje gdyż była bardzo obszerna i po zakończeniu budowy zostało w niej sporo wolnego miejsca. Można tam magazynować inne mniejsze sprzęty rolnicze lub zebrane zboże. Wiata taka może posłużyć również za oborę.

Garaż z blachy ocynkowanej okazał się dla nas najlepszym rozwiązaniem. Łatwy montaż i lekka konstrukcja pozwoliły na szybkie zrealizowanie pomysłu. Jest to również dobre rozwiązanie dla wszystkich którzy małym kosztem chcą unowocześnić swoje gospodarstwo.