Oleje zawierające CBG

W ostatnim czasie wiele mówiło się na temat nowej metody leczenia, która została wprowadzona do medycyny konwencjonalnej, a mianowicie o medycznej marihuanie. Na temat tego surowca powstało już tak wiele mitów, że trudno jest nam czasem stwierdzić, co jest prawdą, a co wymysłem i powtarzanymi plotkami. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że medyczna marihuana nie jest dostępna dla każdego. Jest ona wskazana jedynie dla osób, które cierpią na określone jednostki chorobowe i mają wskazania do jej stosowania.

CBG jako remedium na wiele dolegliwości!

oleje CBGPopularna medyczna marihuana pozyskiwana jest z roślin o nazwie konopie siewne. To właśnie w nich wykryto kanabinodiole oraz kanabigerol i to właśnie na tym ostatnim chciałabym się skupić. Okazuje się, że na temat kanabigeroli, określanych skrótem CBG, powstało naprawdę wiele mitów. Warto wiec usystematyzować sobie wiedzę. Ogromną popularnością wśród konsumentów cieszą się oleje CBG. Charakteryzują się ona różną wartością CBG, przy czym te o największej zawartości zawierają nawet dziewięćdziesiąt procent kanabigeroli. Warto zwrócić na to uwagę, jeśli planujemy zakup tego produktu. Kanabigerole mają udowodnione naukowo i potwierdzone w licznych badaniach działanie cytotoksyczne na komórki nowotworowe. Oznacza to, że są one w stanie zniszczyć komórki nowotworowe bez naruszania komórek zdrowych. Dodatkowo hamują rozwój już istniejącego nowotworu oraz nie dopuszczają do powstawania przerzutów. Jeśli chodzi o inne działania to wiele osób podkreśla, że kanabigerol jest doskonałym środkiem wspierającym w łagodnej depresji. Okazuje się, że wpływa on na podobne przekaźniki w układzie nerwowym, na które wpływają leki na receptę, dzięki czemu efekt ich działania jest naprawdę widoczny. Dodatkowo wykazują działanie przeciwpsychotyczne. Wśród zalet wymienia się również korzystny wpływ na leczenie wirusowych, czy bakteryjnych zakażeń skóry. Zmniejszają one również stany zapalne w jej obrębie, regulują przepływ krwi oraz stymulują układ odpornościowy do pracy.

Myślę, że warte uwagi jest również silne działanie przeciwbólowe, jakie wykazują oleje CBG. Zarówno stosowane zewnętrznie, jak i wewnętrznie przynoszą ogromną ulgę podczas leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, a także stanów zapalnych kości oraz ścięgien. Znajdują również zastosowanie jako składniki wspierające w leczeniu łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, a także różnego rodzaju egzem. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że są stosowane przez coraz większe rzesze pacjentów.