Opłacalny wynajem szalunków budowlanych

 

Budownictwo jest jedną z najbardziej skomplikowanych i złożonych branż w dzisiejszych czasach. Przede wszystkim wymaga ono doświadczenia oraz sprzętu. Samo budownictwo jest bardzo popularne, gdyż wykonuje się ogromne ilości, różnego rodzaju budynków. Zależnie od ich wielkości, czy też przeznaczenia, sposób ich wykonania będzie się znacząco różnić. Dlatego też ważne jest posiadanie zróżnicowanego sprzętu oraz doświadczonych pracowników.

Wykorzystanie szalunków przy budowie

szalunki wynajemJedną z naszych ostatnich inwestycji był budynek biurowy z parkingiem podziemnym. Oczywiście było to całkiem spore wyzwanie, dlatego też podeszliśmy do tego z odpowiednią dozą ostrożności. Wykonanie takiego budynku wymagało stworzenia dużej wielkości wykopu, a tego typu przedsięwzięcie wymaga całej masy, specjalistycznego sprzętu. Wpierw konieczne jest wykonanie samego wykopu, a następnie jego zabezpieczenie, żeby zapobiec jego ewentualnemu osypaniu się, co mogłoby poskutkować uszkodzeniem wzniesionych już konstrukcji lub koniecznością pogłębiania wykopu na nowo. W celu jego zabezpieczenia wykorzystuje się szalunki, które są niezastąpionym sprzętem wykorzystywanym w tym celu. Są to konstrukcje w całości metalowe lub wykorzystujące drewnianą ścianę powstrzymującą napór ziemi. Zależnie od głębokości wykopu, wykorzystuje się różne rozwiązania. Nim wykop głębszy, tym solidniejszy musi być taki szalunek. Nam nie wystarczały nasze szalunki wynajem był więc konieczny. Istnieje wiele firm zajmujących się świadczeniem usługi tego typu, dlatego też nie było większego problemu z jej znalezieniem w miejscu gdzie wznosiliśmy nasz budynek. Ogromną zaletą wynajmowania takiej usługi jest fakt, że szalunki dostarczane są przez firmę bezpośrednio na miejsce wykonywanych prac. Dlatego też nie marnujemy czasu ani środków na ich przewożenie. Często firmy także instalują takie wyposażenie na miejscu, gdzie jest ono konieczne. Sam montaż nie jest jednak zbyt skomplikowany. Wystarczy odpowiednie elementy wbić w ziemię, tak aby były one odpowiednio solidne i się nie chwiały. W momencie gdy szalunek jest zainstalowany, jest on w stanie zatrzymać bardzo duże ilości ziemi, które na niego napierają.

Niewłaściwy montaż może spowodować jego łatwe wywrócenie, dlatego też ważne jest aby odpowiednio na to uważać. Wynajem szalunków nie jest drogą usługą, dlatego też jest ona całkiem opłacalna i nie ma z nią większych problemów. Nie nadwyręży ona budżetu budowlanego, a znacznie usprawni proces samego wykonywania inwestycji, gdzie wykonanie jej bez nich byłoby praktycznie niemożliwe, a szczególnie w środowisku z trudnym gruntem.