Orurowanie do zabytkowego Jeepa

Stare samochody wojskowe są jedną z głównych atrakcji na naszych pokazach. Z racji iż są one niemal ciągle na chodzie, nie używamy w nich oryginalnych części, gdyż zamiast odtwarzać pojazdy co do najmniejszego detalu wolimy używać ich jako rekwizytu. Oznacza to iż nasze wozy są również o wiele wytrzymalsze, i znoszą bardzo dobrze pokazową jazdę, podczas gdy zwykłe samochody odrestaurowane musiałyby być traktowane z najwyższą uwagą.

Orurowanie do klasycznych modeli samochodów Jeep

orurowanie do jeepaJedną z modyfikacji, jaką zdecydowaliśmy się zamontować w każdym samochodzie jest orurowanie. Każdy miłośnik pojazdów offroadowych wie jak bardzo przydatna jest owa modyfikacja, która jest często wykorzystywana nawet przez kierowców samochodów drogowych, gdyż i w takich spisuje się świetnie. Mimo iż samochody historyczne nie były konstruowane z myślą o montażu modyfikacji, konstrukcja pozostała na tyle podobna, iż firmowe orurowanie do Jeepa pasuje pod karoserię niemal idealnie. Nie trzeba przeprowadzać żadnych prac na ramie, by zamontować orurowanie, a montaż może być wykonany błyskawicznie, i nie zajmuje więcej niż godzinę pracy w warsztacie. Wiele rodzajów orurowania przeznaczonych jest tylko do samochodów terenowych, aczkolwiek producenci samochodów coraz częściej wypuszczają również orurowanie do pojazdów drogowych, więc nie jest trudno znaleźć ramę do dowolnego samochodu. Jeep również sprzedaje orurowanie do samochodów terenowych, a ich konstrukcja zmieniła się na przestrzeni lat tak niewiele, iż orurowanie pasuje doskonale, i nie wymaga modyfikacji samochodu. Dzięki takiemu dodatkowi, samochody są znacznie odporniejsze na efekty kolizji, a na dodatek nie są obciążone nadmiernie, gdyż orurowania które mają być montowane w samochodach osobowych są lekkie, nie przeciążają amortyzacji, i spełniają wszystkie zasady kodeksu drogowego, dotyczące modyfikacji samochodu. W firmowych samochodach Jeepa można zamontować orurowanie w jednym z warsztatów, należących do producenta, a zazwyczaj taka usługa jest wliczona w cenę samej modyfikacji.

Jednak nawet z kosztami instalacji, taka modyfikacja jest bardzo tania, aczkolwiek w zauważalnym stopniu zwiększa odporność samochodu i wydłuża jego żywotność. Jest to najbardziej widoczne w samochodach terenowych i pokazowych, które najbardziej narażone są na kolizje, oraz w pojazdach rajdowych gdzie taka modyfikacja jest niemal obowiązkowym dodatkiem. Przydaje się jednak i w samochodach drogowych, gdzie minimalizuje skutki kolizji i osłania pasażerów.