Parametry przenośników łańcuchowych

 

Wiele procesów wymaga zastosowania specjalistycznych rozwiązań. Pozwalają one zwiększyć wydajność oraz bezpieczeństwo, a także skrócić czas wykonywanych czynności. Jest to szczególnie ważne w przemyśle, gdzie każdego dnia wykonywanych jest mnóstwo zadań. W zakładach produkcyjnych coraz częściej można również zauważyć trend dążenia do automatyzacji procesów wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Jednym z ważniejszych obszarów, gdzie należy przyjrzeć się dostępnym opcjom jest logistyka.

Gdzie znajduje zastosowanie przenośnik łańcuchowy?

solidne przenośniki łańcuchoweTo właśnie od tej komórki zależy wydajność jeśli chodzi o przyjmowanie i wydawanie towaru. Dodatkowo bardzo newralgicznym obszarem, który wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań jest rolnictwo. W dużych skupach zboża czy innych plonów niezbędne są wydajne rozwiązania, które pozwolą skrócić czas potrzebny do obsługi poszczególnych etapów. Jednym z nich są solidne przenośniki łańcuchowe do zboża , mąki i innych produktów. Urządzenia te umożliwiają wyładunek materiału w różnych miejscach dzięki rynienkom wylotowym. Są one wyposażone w uruchamiane elektrycznie zawory suwakowe. Przenośniki łańcuchowe są projektowane przeważnie pod kątem transportu suchych materiałów sypkich, granulatów czy peletu. Bardzo ważnym zagadnieniem są parametry techniczne, które muszą być dostosowane do procesu, który jest za ich pośrednictwem realizowany. Do kluczowych można zaliczyć między innymi: wydajność, długość transportową czy sposób wykonania obudowy. Na rynku dostępnych jest wiele podmiotów, które zajmują się produkcją i dystrybucją tego typu rozwiązań. Dzięki temu klient może zwrócić się z zapytaniem do kilku firm co zdecydowanie ułatwia podejmowanie decyzji. Otrzymane wyceny mogą być bowiem ze sobą porównane. W niektórych przypadkach konieczne jest również przedstawienie odpowiednich certyfikatów czy atestów, które potwierdzają możliwość stosowania przenośników w określonych warunkach. Jest to niezwykle ważne.

Dobrym przykładem są chociażby atmosfery wybuchowe, które mogą powstawać w skutek unoszącego się w powietrzu pyłu. Absolutnie kluczową kwestią jest niezawodność takiego wyrobu. Podczas składania zamówienia warto więc przede wszystkim zwrócić uwagę na markę. Należy wybierać podmioty znane i oferujące rozwiązania wysokiej jakości. Tylko w ten sposób można zapewnić pewną i bezpieczną eksploatację. Warto wspomnieć, że niektóre aplikacje wymagają zastosowania przenośników niestandardowych, które są zaprojektowane bezpośrednio pod dany proces. Jest to również możliwe po kontakcie z producentem.