Piękna sesja noworodkowa

Narodziny dziecka są bardzo ważnym momentem w życiu dwojga ludzi, którzy od tej pory będą pełną rodziną. Pierwsze chwile zawsze są trudne, bo rodzice się uczą wszystkiego od podstaw. Jednak w miarę upływu czasu, nabierają wprawy i wszystkie czynności stają się automatyczne. Pierwsze chwile z dzieckiem są wyjątkowe i wymagają utrwalenia, ponieważ pamięć ludzka jest ulotna, a obrazy się z czasem zacierają.

Jak wygląda sesja noworodkowa?

sesje noworodkowe w BydgoszczyPrzy porodzie najczęściej towarzyszy kobiecie ojciec dziecka, który z aparatem w dłoni rejestruje piękne chwile, które już nigdy się nie powtórzą. Jednak nie są to zdjęcia profesjonalne, a jedynie symboliczne, choć z pewnością są piękne i nieraz spowodują zakręcenie łezki w oku. Jeżeli chcemy, aby nasz nowo narodzony maluszek, miał profesjonalną pamiątkę na całe życie, a razem z nim rodzice, to najlepiej wykonać sesje noworodkowe w Bydgoszczy. Jest to usługa, którą świadczy w tym mieście wiele salonów fotograficznych, ponieważ cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród świeżo upieczonych rodziców. Na takiej sesji może być sam noworodek, z mamą, z tatą, lub z obojgiem rodziców. Aranżacja fotografii jest dowolna, najczęściej rodzice wybierają tą, która im najbardziej odpowiada, ale oczywiście może im w wyborze pomóc profesjonalny fotograf, który zna się na swojej pracy i wie, w jakich ułożeniach dzieci wyglądają najlepiej. Takie maluszki są najczęściej zwinięte w kłębuszek i zajmują bardzo niewiele miejsca, dlatego często mają zdjęcia w koszykach, czy nawet na dłoni jednego z rodziców. Oczywiście są ubrane w specjalne przebrania, które współgrają z tłem zdjęcia. Maluchy mogą być przebrane za zwierzątka, roślinki, lub aniołki. Aranżacja fotografii zawsze daje pole do popisu fotografowi, który odpowiada za jej jakość i efekt końcowy. Taka sesja jest wyjątkową pamiątką, która przez lata będzie przechowywana przez rodziców, a kiedyś trafi do rąk samych zainteresowanych. Takie fotografie można wykonać tylko w ciągu pierwszych tygodni życia dziecka, bo później staje się niemowlakiem.

Sesję dziecku możemy zrobić w każdym momencie jego życia, jednak sesja noworodkowa jest wyjątkowa, bo dzieci na nich są wyjątkowo malutkie. Często podkreślane są na fotografiach niewielkie stópki dziecięce, które są niewiele większe od najmniejszego palca u dłoni. Na wykonanie takiej sesji trzeba poświęcić kilka godzin, gdyż maluszka trzeba przygotować, odpowiednio ubrać i ułożyć, a dzieci nie zawsze chcą współpracować, gdyż są bardzo malutkie. W takiej sytuacji niezbędna jest bliskość mamy.