Płytki elewacyjne klinkierowe

Wykończenie powierzchni elewacyjnych polega na odpowiednim otynkowaniu betonu na powierzchniach ściennych od strony zewnętrznej w prywatnych gospodarstwach domowych. Bardzo często stosowane są elementy sztukaterii zewnętrznej, częściowo lub całościowo. Takie elementy tworzy się poprzez zastosowanie okładziny elewacyjnej, która wykonywana jest z użyciem specjalnych płytek klinkierowych lub gresowych. Wówczas możemy stworzyć w pełni prestiżowe oraz oryginalne okładziny elewacyjne.

Elastyczne płytki klinkierowe

klinkiery elastyczneWażne jest aby odpowiednio dobrać kolorystykę oraz strukturę płytek przeznaczonych do dalszego użycia ich na powierzchnie, które wymagają odpowiedniego wykończenia. Klinkiery elastyczne, to płytki na bazie klinkieru, które są odpowiednio odporne na częste zmiany temperatur, promieniowanie słoneczne, jak również opady deszczu lub śniegu. Takiego rodzaju płytki elewacyjne są odpowiednio wyprofilowane oraz pozwalają na zastosowanie specjalnej fugi, którą dobrać możemy względem kolorystycznym do samych płytek. Płytki posiadają także odpowiednią elastyczność, która pozwala na zachowanie bezpieczeństwa oraz odporności na wszelkiego rodzaju czynniki niesprzyjające. Elastyczny klinkier nie powoduje pęknięć, w przypadku oddziaływania zmiennych temperatur, oraz nieprawidłowo przystosowanej powierzchni do instalacji okładziny z płytek klinkierowych. Płytki elewacyjne pełnią funkcje zdobienia powierzchni elewacyjnych budynków mieszkalnych oraz gospodarstw domowych, co pozwala na stworzenie w pełni oryginalnego oraz prestiżowego wyglądu zewnętrznego budynku, który wyróżnia się spośród pozostałych nieruchomości w okolicy. Stworzenie takiej okładziny z płytek o jednolitym kolorze, lub też w wzorach drewnopodobnych, ostatnimi czasy zyskuje coraz większe grono uznawców. Dlatego też właściciele jednorodzinnych gospodarstw domowych, decydują się na podniesienie poziomu standardu wykończeniowego powierzchni elewacyjnych, stosując specjalne płytki klinkierowe.

Okładziny na bazie klinkieru, które podnoszą poziom standardu wykończeniowego powierzchni zewnętrznych, mogą zostać wykorzystane zarówno na powierzchnie pionowe, jak również poziome. Dlatego też stworzenie okładziny na elewacji, oraz na powierzchni tarasowej, lub schodach zewnętrznych, jest to jednoczesne stworzenie kompozycji kolorystycznej, która wygląda naprawdę pięknie, po zakończonych już pracach remontowych. Płytki elewacyjne możemy nabyć w każdym salonie z materiałami wykończeniowymi, jak również przez internet.