Podświetlenie sufitu w salonie

 

Nadszedł czas kiedy w końcu będziemy wykańczać nasz nowy dom. Na jego wybudowanie czekaliśmy aż trzy lata, ponieważ był problem z ekipą, później z jakimiś materiałami, a na końcu zabrakło pieniędzy na wykończenie i musieliśmy wnioskować o kredyt. Teraz jesteśmy już co raz bliżej wprowadzenia się do naszego wymarzonego domu i chcemy go urządzić tak, żeby wszystko było idealne. Moja żona wymarzyła sobie, że w salonie musimy mieć sufit podświetlany. Jak dla mnie ok, pod warunkiem, że nie będzie mrugał jak szalony. 

Stylowy sufit z podświetleniem

sufit podświetlanyOczywiście ona przedstawiła swoje warunki, a ja swoje co do wyglądu tego sufitu. Doszliśmy do kompromisu, w którym duża cześć salonu będzie podświetlona, natomiast będzie to tylko jeden kolor. Wybraliśmy białe, zimne światło, ponieważ ładnie będzie się komponować z kolorem sufitu, który ma być biały. Moja żona znalazła w internecie zdjęcie jak chciałaby, żeby sufit podświetlany docelowo wyglądał. Nasz wykonawca nie miał z tym żadnego problemu. Dodatkowo zaproponował nam również rozwiązanie, dzięki któremu taki montaż podświetlenia wyjdzie dużo taniej, a efekt pozostanie ten sam. Mamy na prawdę super wykonawcę, który zna się na swojej pracy. Otrzymaliśmy do niego kontakt od znajomych. Facet mówi, że teraz sufit podświetlany jest praktycznie w każdym domu. Niektórzy ludzie rzeczywiście montują sobie kolorowe światła, które mrugają i zmieniają kolory. Oczywiście wiadomo, że każdy wybiera to co mu się podoba. Ja jestem zwolennikiem umiaru, dlatego w naszym salonie będzie sufit podświetlany jednym kolorem. Takie podświetlenie to fajna rzecz, ponieważ zawsze można takie światełko zostawić w salonie jak się gdzieś wychodzi, żeby później podczas powrotu nie musieć błąkać się po ciemku. Tak samo zresztą lepiej zapalić takie delikatne podświetlenie podczas oglądania telewizji w salonie zamiast siedzieć przy zapalonym świetle lub zupełnie po ciemku. Sufit podświetlany ma swój klimat, ale jak dla mnie tylko wtedy, kiedy nie mruga nam milionem kolorów jak na dyskotece.

Aktualnie już mamy zamontowane podświetlenie sufitu. Efekt jest na prawdę super. Wszystko wygląda tak jak na przedstawionym przez nas zdjęciu. Żona oczywiście jest zachwycona, ponieważ ma swój wymarzony sufit w salonie. Obecnie mamy już większość rzeczy zrobionych w domu. Za tydzień mamy zamiar się wprowadzić. Pozostaje nam jeszcze kilka rzeczy do wykończenia oraz zamówienie mebli, ale z tym na spokojnie już sobie będziemy radzić. Dom rzeczywiście jest jak z naszych marzeń.