Poduszka koryguje płaską główkę u niemowląt

Maluszki w pierwszych miesiącach życia są szczególnie narażone na deformację główki, czemu sprzyja zbyt częste układanie niemowlęcia na plecach. Leżenie w takiej pozycji jest bezpieczne, jednak może przyczynić się do pojawienia płaskiej głowy. Ważne jest zatem, by układać malucha w różnych pozycjach, można je kłaść na brzuszku, jednak wówczas niemowlę musi być pod opieką rodziców, by zapobiec przyciskaniu noska, co skutkuje utrudnionym oddychaniem.

Korzyści ze stosowania poduszek korygujących płaską główkę

płaska główka u niemowlaka poduszkiWażne jest, by zachęcać pociechę do odwracania główki w drugą stronę, by zmienić ułożenie ciała. Pomocne w takich sytuacjach okazują się różnego rodzaje obrazki, a także lampki, które przyciągają uwagę noworodka. W niektórych przypadkach zdarza się, iż leżenie w jednej pozycji prowadzi do spłaszczenia główki, czasem także do asymetrii całego ciała. Ważne jest wówczas, by odwiedzić pediatrę, by ten obejrzał malucha, a także zlecił odpowiednie działanie. Pomocne okazują się odpowiednie poduszki, które działają wyjątkowo skutecznie. Czasem niezbędne są także zabiegi i ćwiczenia. Częstym problemem jest płaska główka u niemowlaka Poduszki są sposobem na to, by zapobiegać jego pojawieniu, a w sytuacji, kiedy zauważymy taką nieprawidłowość, skutecznie zmniejszają asymetrię, zapobiegając spłaszczaniu potylicy. Zapewniają prawidłowe wykształcenie czaszki, a także minimalizują nacisk na kości. W sklepach dostępne są różnorodne modele tego typu poduszek, niektóre z nich mają wypełnienie antyalergiczne, inne gąbkę, a także elastyczną piankę. Ich stosowanie przynosi pożądane rezultaty, skutecznie zapobiegają różnym nieprawidłowościom, a w razie konieczności pozbywają się ich. Główka otrzymuje stabilne oparcie, nie zapada się, w efekcie czego maluch może mieć zapewnioną odpowiednią swobodę ruchu. Tego typu produkty świetnie sprawdzają się nie tylko w łóżeczku, mogą być stosowane także w wózku i leżaczku. Można zabrać je ze sobą na spacer, a także wykorzystać wówczas, gdy maluch leży na macie. Rodzice powinni obserwować swojego malucha i szybko reagować na pojawiające się nieprawidłowości.

W przypadku, kiedy zauważą spłaszczenie lub zniekształcenie główki, powinni skonsultować się ze specjalistą, który zleci odpowiednią terapię i leczenie. Wczesna diagnoza jest bardzo pomocna, a zastosowanie odpowiednich poduszek dla maluchów zapobiega pogłębianiu się nieprawidłowości. Poduszka skutecznie chroni przed pojawieniem się syndromu płaskiej główki, zapewnia maluchowi komfortowy sen, gdyż wykonana jest z certyfikowanych i przyjemnych w dotyku materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji. Produkty te regulują ciepło i wilgotność, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza.