Poszukiwania solidnych desek elewacyjnych

 

Byłam w trakcie remontu mojego nowego mieszkania. Wnętrze było już prawie gotowe, ale zdecydowałam się również na docieplenie budynku. W związku z tym musiałam poprawić elewację nieruchomości, żeby wyglądała na świeżo wyremontowaną i elegancką. Przejrzałam wiele magazynów budowlanych i dowiedziałam się, że obecnie najbardziej popularne są deski elewacyjne. Z różnych artykułów dowiedziałam się, jakie właściwości powinny spełnić tego typu produkty, aby były trwałe i wytrzymałe.

Kupno elastycznych desek elewacyjnych

solidna elastyczna deska elewacyjnaPrzede wszystkim dowiedziałam się, ze takie deski powinny być elastyczne. Warunki pogodowe w ciągu roku są zmienne i tworzywa, z których wykonuje się panele na elewacje powinny się do tego przystosowywać. Inaczej mogłoby popękać na przykład na skutek mrozów. Aby uniknąć tego typu sytuacji najlepiej jest zdecydować się na kwarcowe panele. Przed tym, jak wybrałam się do sklepu uznałam, że kupię deskę w kolorze jasnego brązu, ponieważ będzie ona świetnie pasowała do aranżacji mojego ogródka i koloru płotu na posesji. W celu zakupu tego produktu udałam się do sklepu budowlanego, który znajdował się blisko mojego miejsca zamieszkania. Bez problemu znalazłam tam to, czego szukałam. Od razu na wystawie zobaczyłam panele, które bardzo mi się spodobały. Wzięłam do ręki jeden z nich. Była to solidna elastyczna deska elewacyjna, wykonana z kompozytu kwarcowego. Mimo że tworzywo, z którego była wykonana był bardzo elastyczny, deska była odpowiednio twarda, dzięki czemu miałam pewność, że nie połamie się przy układaniu na zewnętrznej ścianie budynku i przede wszystkim będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne takie jak uderzenia czy zadrapania. Gwarantowało to jej długowieczność. Potwierdzała to kilkuletnia gwarancja od producenta, jaką był objęty ten produkt. Ponieważ wybrana przeze mnie deska elewacyjna była dostępna w bardzo dobrej, promocyjnej cenie od razu zdecydowałam się zakupić jej odpowiednią ilość. Kupiłam także kilka desek dodatkowo na wypadek, jakby coś poszło nie tak przy układaniu i montażu.

Na szczęście sam montaż przebieg szybko i sprawnie. Dodatkowe deski zostały na zapas, na wypadek gdybym chciała wymienić którąś z nich. Byłam bardzo zadowolona z efektu. Przede wszystkim spodobała mi się wyrazista struktura deski. Imitowała ona drewno, dlatego zarówno z daleka jak i z bliska domek wyglądał jak mała góralska chatka. Taka elewacja świetnie pasuje do budynków urządzonych w tradycyjny sposób, a przy tym jest bardzo praktyczna, ponieważ nie trzeba jej impregnować.