Potrzebowałam rękawic medycznych

Jestem dentystką. Po wielu latach pracy na etat, zdecydowałam się wreszcie otworzyć własny gabinet lekarski. Miałam już załatwione wszystkie zgody i pozwolenia, a także urządzony gabinet. Do otwarcia i przyjęcia pierwszych pacjentów pozostało jeszcze kilka dni, a ja musiałam jeszcze tylko dopracować ostatnie detale. Musiałam zakupić jednorazowe rękawiczki medyczne, ponieważ jeszcze tego nie zrobiłam. Udałam się więc do sklepu medycznego jeszcze tego samego dnia, aby mieć już wszystko „dopięte na ostatni guzik”.

Zdecydowałam się na lateksowe rękawiczki medyczne

rękawice medyczneDługo zastanawiałam się nad tym, jakie jednorazowe rękawice medyczne będą dla mnie najlepsze. Przez lata pracy korzystałam z wielu różnych modeli rękawiczek, wykonanych z różnych materiałów i wszystkie miały swoje plusy i minusy. Jednakże, po dłuższym zastanowieniu, doszłam do wniosku że najlepsze będą rękawiczki lateksowe. Takie rękawice są najczęściej używane przez lekarzy wszystkich specjalizacji, w tym również dentystów. Lateks jest solidnym i trwałym materiałem, który nie pęka i nie przeciera się przy używaniu ostrych narzędzi medycznych i nie trzeba przy nim cały czas uważać, co zapewnia wiele swobody i komfortu. To bardzo ważne, ponieważ niektóre rękawiczki jednorazowe pękają nawet przy kontakcie z twardymi paznokciami, a przy tym w ogóle nie nadają się dla lekarzy. Na szczęście przy zastosowaniu rękawic lateksowych nie ma tego problemu. Takie wysokojakościowe rękawiczki są również hipoalergiczne i nie powodują żadnych podrażnień ani u pacjenta, który siłą rzeczy ma z nimi kontakt, ani u mnie na dłoniach. Można je znaleźć w wielu różnych wariantach kolorystycznych, a przede wszystkim są one bardzo tanie. Jedna para kosztuje zaledwie kilkanaście groszy, a w przypadku kiedy kupuje się je w hurtowych ilościach, koszt ten staje się jeszcze niższy. W sklepie medycznym do którego się udałam, dostałam taki produkt bez problemu. Zakupiłam go i teraz nie pozostało mi już nic innego, jak tylko czekać na moich pierwszych pacjentów.

Z zakupionych wtedy rękawiczek, korzystam już od dłuższego czasu i jestem z nich bardzo zadowolona. Są solidne i trwałe, a przy tym bardzo dobrze przylegają do rąk i nie zwijają się w trakcie użytkowania. Zapewnia mi to dużą wygodę podczas przeprowadzania zabiegów medycznych. Na pewno nie zamienię ich na inny model. Dla mnie bardzo ważne jest również to, że można je łatwo dostać w wielu sklepach i hurtowniach medycznych, także tych internetowych, więc nie muszę martwić się o to, że mi ich zabraknie.