Powlekanie lakierem płyt MDF i elementów mebli

 

Lakierowanie produktów mdf chroni przed naturalną wilgocią powietrza. Naturalne włókna zachowują swój pierwotny wygląd i właściwości dekoracyjne, nie wysychają. Proces ten polega na użyciu transparentnych farb i lakierów. Pozwala to zachować naturalny kolor drewna i podkreśla jego strukturę. Lakierowanie mdf powoduje, że powierzchnia powłoki staje się idealnie gładka, a pory i faktura są jakby w głębi powłoki. Aby osiągnąć ten efekt, konieczne jest zwiększenie ilości warstw lakieru.

Zalety lakierowanych płyt mdf

profesjonalne lakierowanie mdf na śląskuMalowanie lakierami płyt MDF i powierzchni drewnianych to żmudny, wieloetapowy proces techniczny. Czas realizacji lakierowania forniru wynosi do siedmiu dni roboczych. Przy obliczaniu kosztu lakierowania bierze się pod uwagę całkowitą powierzchnię lakierowanych powierzchni, a dodatkowo doliczany jest koszt pakowania w folię bąbelkową 100 zł/m2 za bezpieczny transport zamówienia. Warto jednak zainwestować w profesjonalne lakierowanie MDF na Śląsku z uwagi na oczekiwany końcowy efekt. Pokrycie płyt MDF lakierem może być wymagane w dwóch przypadkach. Po pierwsze, gdy trzeba zabezpieczyć konstrukcję MDF, na przykład drzwi lub elewację mebla. Drugi to sytuacja, w której trzeba ozdobić produkty. Jak wybrać i nałożyć lakier do produktów MDF? Jakie są niuanse jego używania? Jakie są zalety lakierowanych płyt MDF? Płyty MDF mają wysoki poziom odporności na wilgoć i wysokie temperatury. MDF można pokryć specjalnymi lakierami, farbami, emaliami. Lakierowana powierzchnia bez problemu radzi sobie ze wzrostem temperatury otoczenia. Na przykład gorące naczynia można postawić na lakierowanym stole MDF. Lakier może służyć do tworzenia różnych efektów dekoracyjnych. Może to być błyszcząca, matowo-jedwabista powierzchnia czy masa perłowa. Warto zauważyć, że podobne efekty stosuje się zarówno do dekoracji wnętrz, jak i na zewnątrz. Wysokiej jakości lakiery nie sprawią, że płyty MDF będą mniej przyjazne dla środowiska. W końcu lakier oparty jest na bazie naturalnych składników.

Do obróbki powierzchni stosuje się specjalny lakier. Pomaga stworzyć gładkie wykończenie odporne na wpływy mechaniczne i chemiczne. Obrabiana powierzchnia jest błyszcząca i matowa. Połysk to efekt zastosowania lakieru na bazie żywic syntetycznych. Matowy efekt uzyskuje się dzięki powłoce akrylowej na bazie wody. Lakier MDF jest substancją dwuskładnikową. Przed rozpoczęciem pracy do bazy należy dodać utwardzacz. Zwykle ten lakier jest bezwonny. Powłokę można nanosić pistoletem natryskowym lub zwykłym pędzlem.

Więcej informacji na stronie: http://www.lakierniatecza.pl