Prasowanie ubrań elementem budowania wizerunku

Pierwsze wrażenie ma ogromny wpływ na to jak postrzegają nas inni ludzie. Zrobienie złego pierwszego wrażenia może się negatywnie odbić na relacja zarówno osobistych jak i zawodowych z innymi ludźmi. Niestety większość ludzi jest wzrokowcami i ocenia innych po wyglądzie. Bardzo ciężko jest później zbudować normalne relacje z innymi jeśli na samym początku negatywnie nas ocenią.

Deska do prasowania niezbędnikiem w domu

stabilna deska do prasowaniaNa dobre pierwsze wrażenia składa się wiele różnych aspektów, ale wszystko sprowadza się do wyglądu. Nasz wygląd to zbiór różnych mały cech, które kreują cały wizerunek. Duży wpływ na nasz wygląd na nasza higiena osobista, czyste włosy, paznokcie  a nawet dłonie i brak zapachu potu może zdziałać cuda. Do tego oczywiście chodzi czysta skóra. Każdy ma jakieś problemy skórce, ale przy odpowiedniej higienie możemy je minimalizować. Do tego świeży oddech. Nic tak nie zniechęca do nas rozmówce, jak nieprzyjemny zapach z ust, dlatego warto czasami rzuć gumę, po wyjątkowo aromatycznym posiłku. Na dobre pierwsze wrażenie składa się również nasza garderoba. Oczywiście nie mówimy o ubrania kosztujących fortunę, ale przede wszystkim o niepodziurawionych, czystych i schludnych ubraniach. Schludne ubranie to dobrze wyprasowane ubranie. Niestety wymaga to trochę wysiłku, ale stabilna deska do prasowania na pewno ułatwi nam pracę. Przede wszystkim jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy martwić się o miejsce do prasowania. Nie ma potrzeby rozkładania koca na podłodze, albo łóżku, skoro możemy stanąć przy desce. To pozwala na wyprasowania koszuli nawet kilka minut przed wyjściem do pracy. Prasowanie w pozycji stojącej jest dużo dokładniejsze i precyzyjne niż kucanie przy łóżku. Przekręcanie ubrań na desce jest prostsze niż na kocu i nie musimy się martwić o odkładanie żelazka i pilnowanie, czy przypadkiem podczas gwałtownego ruchu się nie przewróci i nie przypali naszych ubrań. Deski do prasowania mają z reguły specjalne uchwyty na żelazko. Do tego oczywiście prasowanie na stojąco jest dużo zdrowsze dla kręgosłupa, dlatego spokojnie możemy poprasować więcej ubrań i mieć spokój na parę dni.

Uprasowanie koszuli, czy bluzki może zdziałać cuda dla naszego wyglądu. Od razu sprawiamy lepsze pierwsze wrażenie, ponieważ poświęciliśmy chwilę czasu na zadbanie o nasz wygląd. W ten sposób nie musimy martwić się opinią innych ludzi. Schludny wygląd to nie fortuna wydana na ubrania i drogie  zabiegi kosmetyczne, tylko czyste ciuchy i zachowanie higieny osobistej.