Precyzyjne manipulatory podciśnieniowe

 

Dotychczas moja firma funkcjonowała na obszarach pozamiejskich oraz na wsiach. Zajmowałem się tam mniejszymi budowami związanymi głównie z obiektami użytkowymi oraz mieszkalnymi. Do tego celu nie potrzebowałem wiele specjalistycznego sprzętu, gdyż w zupełności wystarczały mi podstawowe rozwiązania z jakich korzystałem dotychczas. Jednak po rozszerzeniu swojej działalności na większe miasto sprawa odrobinę się skomplikowała.

Wykorzystanie manipulatora podciśnieniowego

manipulatory podciśnienioweMiasto okazało się być zdecydowanie bardziej skomplikowanym rejonem, który wymagał ode mnie nowych rozwiązań, których nie stosowałem dotychczas. Jednym z większych problemów był dla mnie montaż dużych okien, które w nowoczesnym stylu składają się praktycznie z samej szyby. Jest ona wklejana lub montowana na specjalny zatrzask w ramie. Dlatego też montaż takiego elementu musi być niezwykle precyzyjny. Najczęściej wykonuje się go z zewnątrz, gdzie wykonanie tego z pomocą rusztowania i dźwigu jest skrajnie niebezpieczne, gdyż niezwykle łatwo można uszkodzić szybę. Jak się okazuje do tego celu wykorzystuje się manipulatory podciśnieniowe, które są sprzętem specjalnie przeznaczonym do prac tego typu. Jest to pewnego rodzaju żuraw, który zamiast haka posiada specjalnie montowane ramię z przyssawkami. Idealnie nadaje się ono do przenoszenia i montowania szklanych elementów. Przyssawki wytwarzają bardzo duże podciśnienie, którego poziom może być kontrolowany przez operatora takiego sprzętu. Jednak gwarantuje on bardzo pewny chwyt nawet na dużych i ciężkich szybach. Manipulator podciśnieniowy posiada bardzo wrażliwe przyrządy sterownicze co umożliwia precyzyjne dopasowanie szyby do otworu pod nią przygotowanego. Jak dla mnie jest to maszyna niezbędna do funkcjonowania w mieście, gdzie niesamowicie często wykonuje się prace tego typu na względnie sporej wysokości. Oczywiście wymaga to integracji osoby operującej taką maszyną oraz osób wewnątrz budynku, które są odpowiedzialne za odpowiednie naprowadzenie operatora i zabezpieczenie szyby po jego ustawieniu na miejscu. Jest to bardzo delikatny proces, dlatego też każdy szczegół odgrywa tutaj sporą rolę.

Manipulator podciśnieniowy jest świetnym sprzętem umożliwiającym swobodną prace nawet na tak delikatnym materiale jakim jest szkło. Dlatego też ma on bardzo ważne miejsce w mojej firmie i wykorzystywany jest niezmiernie często. Ogromna ilość zleceń w mieście wymaga działania na tym materiale. Moja firma stale nabiera doświadczenia, dzięki czemu wykonywanie czynności z jego użyciem idzie nam coraz sprawniej.