Proces likwidacji szkód komunikacyjnych

Dziennie dochodzi nawet do kilkuset kolizji w ruchu drogowym, nie wliczając w to wypadków. Często wiąże się to ze sporymi wydatkami związanymi z naprawą auta, a także stratą sporej ilości czasu. Na szczęście jest możliwość bezpłatnej likwidacji powstałych szkód z ubezpieczenia OC/AC. Jest to rozwiązanie, z którego szczególnie chętnie decydują się korzystać kierowcy w przypadku poważniejszych uszkodzeń. To, w jakim warsztacie samochodowym wykonana będzie naprawa, zależy wyłącznie od właściciela auta.

Na czym polega likwidacja szkód?

błyskawiczna likwidacja szkód komunikacyjnych w pomorskimTowarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często decydują się na podjęcie współpracy z różnymi warsztatami samochodowymi, które z uwagi na swoje doświadczenie, możliwości, a także umiejętności pracowników, są w stanie zająć się likwidacją szkód komunikacyjnych. Cały proces likwidacji nie należy do skomplikowanych, a zapewnia właścicielowi pojazdu pełen komfort i przede wszystkim bezpłatną naprawę. Jeżeli doszło do kolizji i ubezpieczyciel w ramach ubezpieczenia deklaruje się naprawić wszystkie powstałe szkody, wówczas kieruje właściciela auta do jednego z warsztatów, z którym współpracuje. Jeśli dojazd do mechanika nie jest możliwy, wtedy firma wysyła transport po samochód. Przywieziony do warsztatu pojazd jest dokładnie oglądany przez specjalistę, który wyszuka wszystkie szkody komunikacyjne i rozpocznie ich naprawę. Niektóre przedsiębiorstwa oferują swoim klientom samochód zastępczy na czas napraw. Cała dokumentacja związana ze zdiagnozowanymi szkodami komunikacyjnymi, a także kosztami naprawy przesyłana jest do ubezpieczyciela – właściciel auta nie musi się niczym przejmować. Co więcej, po zakończonej renowacji samochodu, właściciel, odbierając go, nie ponosi żadnych kosztów związanych z usługami mechanika. Koszta zakupu oryginalnych części pokrywane są przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Gdzie szukać takich warsztatów? Możliwa jest, chociażby błyskawiczna likwidacja szkód komunikacyjnych w pomorskim, gdzie znajduje się wiele firm współpracujących z najpopularniejszymi towarzystwami.

Z uwagi na to, że właściciel samochodu nie ma żadnych wydatków związanych z naprawą, warto zatem wybierać przedsiębiorstwa, które są specjalistami w swoim fachu. Zaleca się wybór takich firm, które oddają do dyspozycji klienta samochód zastępczy. Profesjonalne warsztaty samochodowe, aby naprawić każdą z usterek w staranny sposób, mogą potrzebować nawet kilku tygodni. W takim przypadku auto zastępcze jest konieczne, aby zapewnić właścicielowi pojazdu maksymalny komfort.