Profesjonalna kamera cofania

O tym, jak bardzo kamera cofania pomaga w manewrowaniu, przekonują się przede wszystkim kierowcy dużych maszyn na czele z samochodami ciężarowymi, dostawczymi czy ciągnikami siodłowymi. Widoczność podczas jazdy do tyłu w tego typu pojazdach jest bardzo ograniczona, co sprawia najwięcej problemów przede wszystkim podczas poruszania się w obszarach o gęstej zabudowie. Nie tylko jednak profesjonaliści, ale również kierowcy zwykłych samochodów osobowych mogą pokusić się o montaż udogodnienia w postaci kamery cofania. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie komfortu parkowania i minimalizację ryzyka uderzenia w przeszkodę podczas cofania.

Kamera cofania dla profesjonalistów i nie tylko

dobra kamera cofania - cenaSposoby wyświetlania obrazu z kamery: kamera rejestruje obraz, jednakże jego wyświetlanie spoczywa na barkach ekranu umieszczonego we wnętrzu pojazdu. Ciekawym rozwiązaniem tej kwestii jest przekazanie sygnału z kamery do radia samochodowego wyposażonego w monitor. Tego typu produkty w standardzie montażowym 2 DIN zakupić można już za ok. 300 zł. Oferują one cały szereg różnych funkcjonalności włącznie z możliwością instalacji nawigacji czy oglądania filmów lub przeglądania zdjęć. Chcąc wybrać jedno z urządzeń uznanych marek, takich jak Pioneer czy Kenwood, trzeba przygotować się na większy wydatek w przedziale od 600 zł do nawet 2000 zł. Modele z wyższej półki cechują się jednak zarówno wysoką jakością dźwięku, jak i obrazu, gdyż jeśli dobra kamera cofania – cena automatycznie jest wyższa. Za lepszą jakość kamery trzeba wydać większe pieniądze, jednak ta inwestycja bez wątpienia się opłaca. Obraz z kamery wyświetlać można także na lusterku wstecznym. Oczywiście odnosi się to do niefabrycznych produktów z wbudowanym ekranem. Jest to sposób mało inwazyjny i dobrze wpisujący się w estetykę wnętrza auta. Komfort użytkowania tego rodzaju urządzeń również należy ocenić jako wysoki. Trzecią metodą jest zakup osobnego monitora, które najczęściej wyposażane są w ekran o przekątnej mierzącej 7’’. Z uwagi na duże wymiary takie rozwiązanie najlepiej spisze się w przypadku samochodów ciężarowych i autobusów.

Bez wątpienia kamera cofania to znakomite udogodnienie ułatwiające manewrowanie. Pozwala dokładnie ocenić odległość od przeszkód, precyzyjnie zaparkować i uniknąć uszkodzenia karoserii. Montaż tego typu akcesorium wymaga jednak pewnych zdolności majsterkowania, gdyż kamera powinna być ustawiona w sposób prawidłowy, który umożliwia ocenienie miejsca w którym parkujemy pod kątem widoczności.