Profesjonalny laser sposobem na personalizację przedmiotów

Coraz więcej firm oferuję usługi wykonywane laserem. Należą do nich: cięcie laserem czy też zdobienie, nazywane grawerowaniem laserem. Grawerowanie laserem daje szeroki zakres możliwości. Jeśli chodzi o materiał, powierzchnie, wielkość, rodzaj graweru, kolor graweru czy przedmioty. Zatem, co można grawerować? Na czym właściwie polega grawerowanie laserem? Warto wiedzieć o takich możliwościach i zaletach tego typu usług.

Czym jest grawer wykonany laserem profesjonalnie?

grawerowanie laseroweTechnika zdobienia zwana kiedyś rytownictem, a dzisiaj coraz częściej nazywana grawerowaniem cieszyła się popularności już kilkadziesiąt lat temu. Techniki i sposoby grawerowania przez lata ulega zmianie, podlegały automatyzacjom zwiększając jednocześnie ilość możliwość, trwałość wykonanego graweru, możliwości kolorystyczne czy rozmiary i rodzaje powierzchni poddawanych grawerowaniu. Jeśli chodzi o kolorystyce, klienci mogą zastosować dowolną, jaką tylko zapragną. Od tradycyjnych kolorów, po srebro, złoto, miedź, które wyglądają szlachetnie wielu osobom, nie tylko starszym taka kolorystyka bardzo pasuje do gustu. Natomiast jeśli chodzi o rodzaj materiałów czy powierzchni-grawerowanie wykonywane jest na praktycznie każdym materiale. Wykonywane jest na szkle, metalu, drewnie, tworzywach sztucznych, papierze, skórze i innych tkaninach, na filcu czy na pieczątkach. Jeśli chodzi o grawerowanie laserowe rozmiary są rozmaite. Można stworzyć naprawdę małe napisy, wzory czy rysunki. Precyzja lasera sprowadza się do 0,1 mm. W związku z tym grawer może być wykonywany na małych przedmiotach. Większość firm oferujących tego typu usługi posiada grono wykwalifikowanych profesjonalistów, dzięki którym nie trzeba martwic o zniszczenie przedmiotu czy złe odtworzenie pożądanego efektu. Wiele firm oferuje jednak ten typ usługi dla klientów, którzy potrzebują wykonania masowej ilość grawerów. Są to przede wszystkim przedsiębiorstwa przemysłowe, duże biznesy, agencje reklamowe czy biura i urzędy. Wynika to głównie z tego, że wykonanie matrycy potrzebne do wykonania grawerów jest czasochłonne i drogie. Zwykle nie opłaca się podejmować współpracy z klientem indywidualnym, ponieważ ceny go przerosną. Wszystko zależy od techniki i rodzaju sprzętu jaki posiada firma. Istnieją jednak firmy, które oferują grawerowanie klientom indywidualnym.

Chcąc stworzyć unikatowe i spersonalizowane przedmioty do swojego domu, biura, firmy, agencji czy dla swojego przemysłu warto oddać dane przedmioty grawerowaniu laserowemu. Zapewni on trwałość, precyzję i fakt, że efekt wizualny będzie dokładnie odtworzony oraz będzie cieszył oczy zamawiającego oraz korzystającego z przedmiotów poddanych grawerom.