Prowadzenie księgowości powierzyłem profesjonalistom

Od kilku lat prowadzę niewielką firmę, w której zatrudniam raptem kilka osób. Na pomysł jej założenia wpadłem wówczas, gdy otwarto dla nas wszystkie europejskie rynki pracy. Pomyślałem, że zajmę się przewożeniem osób. Moja firma oferuje zarówno regularne rejsy pomiędzy Polską a kilkoma krajami jak i przewozy organizowane na zamówienie firm czy osób prywatnych. Kiedy zakładałem swoją firmę to miałem sporo obaw co do prowadzenia firmowej dokumentacji księgowej. Na szczęście trafiłem do najlepszych profesjonalistów.

Biuro księgowe kompleksowo rozlicza moją firmę

kompleksowe prowadzenie księgowości w BydgoszczyGdy prowadzi się firmę, w której zatrudnia się pracowników, to trzeba liczyć się z tym, że dokumentacji księgowej jest całkiem sporo. Ja akurat jestem płatnikiem podatku VAT, ale rozliczenie mojej firmy opiera się na książce przychodów i rozchodów. Mam nadzieje, że kiedyś będę musiał przejść na pełną księgowość, co się wiąże oczywiście z osiągnięciem odpowiednich przychodów na poziomie prawie dziesięciu milionów złotych. Do tego jest mojej firmie jeszcze bardzo daleko. W każdym razie prowadzenie książki to tylko jedna z wielu czynności księgowych, którą wykonuje dla mnie najlepsze w Bydgoszczy biuro księgowe. Do tego jeszcze dochodzi prowadzenie ewidencji czasu pracy kierowców, rozliczanie deklaracji ubezpieczeniowych pracowników czy chociażby generowanie plików kontrolnych, które potem wysyłane są do urzędu skarbowego. Dlatego właśnie biuro oferujące kompleksowe prowadzenie księgowości w Bydgoszczy znalazłem od razu po założeniu swojej firmy. W przeciwnym wypadku sam nie poradziłbym sobie z żadnym z powyższych rozliczeń. Dzisiaj nikt nie zajmuje się księgowością w obrębie swojej firmy, bo każdy korzysta w tym zakresie z outsourcingu. A to jest nic innego jak zlecenie wszelkich czynności księgowych odpowiednim specjalistom pracującym w doświadczonym i uznanym biurze księgowym. Rozliczenie mojej firmy jest zrobione zawsze na czas, więc ja z usług takiego biura jestem bardzo zadowolony. Nie muszę myśleć o niczym, co się wiąże z firmową księgowością.

Całą dokumentację księgową mojej firmy prowadzi biuro księgowe. Zleciłem im kompleksowe zajęcie się wszystkim tym, na co ja nie mam absolutnie czasu. A koszty obsługi księgowej są tak korzystne, że nie opłaci mi się zatrudniać własnej księgowej. Musiałbym zapłacić jej kilka tysięcy złotych, a za pełną obsługę mojej firmy płacę jedynie pięćset złotych. Przecież to oczywiste, że jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie, jakie tylko można przyjąć w tym właśnie zakresie.