Prowadzenie sklepu z tanimi akumulatorami

 

Wszystko co związane z motoryzacją ma ogromną liczbę potencjalnych klientów. Po polskich drogach jeździ całe mnóstwo różnego rodzaju samochodów – potrzebują one wielu części, ponieważ fabryczne co jakiś czas nadają się do wymiany. Kierując się tą logiką postawiłem na sklep z częściami. Wiedziałem, że klienci prędzej czy później do mnie przyjdą, jeśli do wszystkiego będę się we właściwy sposób przykładał.

Sprzedaż tanich akumulatorów w Warszawie

tanie akumulatory warszawaPoczątki nie były łatwe, ale na szczęście pomógł mi wtedy mój brat, który akurat miał urlop w swojej pracy, i nudziło mu się w domu. Razem zabraliśmy się za otwieranie sklepu, który głównie miał się zajmować sprzedawaniem akumulatorów. Znałem się na tym, ponieważ już kiedyś pracowałem w miejscu, w którym miałem do czynienia z akumulatorami. Sklep miał być umiejscowiony w Warszawie, ale dodatkowo zamierzałem prowadzić sprzedaż wysyłkową akumulatorów na cały kraj. Wiedziałem, że muszę się do tego przyłożyć. Wybierałem tylko i wyłącznie sprawdzone produkty porządnych firm – chciałem mieć opinie kogoś, kto sprzedaje tylko to, co jest naprawdę dobre. Na szczęście gdy w grę wchodziły tanie akumulatory Warszawa nie miała wtedy zbyt wielu punktów, które mogłyby ze mną konkurować. Szybko zacząłem sprzedawać całkiem sporo swoich produktów, dzięki czemu mogłem zafundować prezent mojemu bratu w podzięce za jego pomoc. Zarówno sprzedaż stacjonarna jak i internetowa szła świetnie – sprzedawałem znacznie więcej akumulatorów, niż się początkowo spodziewałem. Teraz pozostało mi już jedynie utrzymanie się na rynku. Okazało się to znacznie prostsze, niż mogło się początkowo wydawać. Przede wszystkim całkiem szybko wyrobiłem sobie renomę naprawdę porządnego sprzedawcy, u którego próżno jest szukać jakiegokolwiek wadliwego akumulatora, albo pochodzącego z nieznanej i niesprawdzonej firmy. Ludzie, którzy nie znali się na samochodach mogli przyjść i zaufać mi, że na pewno pomogę im wybrać właściwie. Ceny akumulatorów również trzymałem na bardzo niskim poziomie – prawda jest taka, że dawało mi to wielu nowych klientów. Sprzedaż nie była wcale taka trudna – żałowałem, że wcześniej nie pomyślałem o tym, by przejść na swoje.

Do dziś zajmuje się prowadzeniem sklepu z akumulatorami i mogę o sobie powiedzieć, że jestem naprawdę szczęśliwym człowiekiem. Mało kto ma pracę, która przynosiłaby mu aż tak wiele satysfakcji – jestem prawdziwym farciarzem. Nie osiągnąłbym tego wszystkiego, gdybym nie znał się na akumulatorach, dlatego ważne jest, by zawsze obierać kierunki, w których mamy już postawione jakieś kroki.