Przedsiębiorcy coraz częściej stawiają na wynajmowanie żurawi

W czasach, kiedy gospodarka się rozwija i dużo się buduje, w różnych częściach naszych miast możemy zaobserwować dużą liczbę placów budowy. Stawia się coraz więcej korporacyjnych wieżowców oraz całe osiedla apartamentowców. Place budowy oraz wieżowce wpisane są już w krajobraz wszystkich dużych miast. Firm budowlanych jest również wiele. Zatrudniają oni specjalistów z różnych branży związanych z budownictwem. Znaczna część przedsiębiorców pracuje na własnym sprzęcie, ale coraz częściej korzystają oni ze sprzętu, który jest drogi, ale można go wynająć, jak w przypadku żurawi.

Na placach budowy spotykamy wynajmowane żurawie

wynajem żurawiWszystkie prace budowlane wymagają odpowiedniego sprzętu oraz dobrze wykształconej kadry pracowniczej. Widzimy, że buduje się coraz więcej i są to najczęściej wieżowce stawiane na potrzeby dużych, czy zagranicznych korporacji. Coraz częściej tworzone są osiedla z wielopiętrowymi apartamentowcami. Część firm budowlanych dysponuje własnym sprzętem. Są to przedsiębiorstwa, które istnieją na rynku od wielu lat i mają duży kapitał. Jeśli naszym zadaniem jest wybudowanie tylko jednego wieżowca, gdyż taki mamy kontrakt, nie musimy od razu kupować bardzo drogiego sprzętu budowlanego. Coraz więcej firm stawia na wynajem żurawi, który jest dla nich bardziej opłacalny niż kupno sprzętu do prac na dużych wysokościach. Wypożyczalni dźwigów i żurawi jest bardzo dużo, więc mamy w czym wybierać, gdy będziemy porównywali oferty różnych wynajmujących. Z ofertą warto zapoznać się na spokojnie i sprawdzić opinie innych klientów o danej wypożyczalni. Dużym zainteresowaniem cieszy się wynajęcie żurawia razem z jego operatorem. Do pracy na tym szczególnym dźwigu musimy zawsze zatrudniać fachowców, którzy mają ukończone kursy zawodowe i posiadają duże doświadczenie. Cena wynajmu uzależniona jest oczywiście od czasu, na który chcemy wynająć dany sprzęt. Wypożyczający dysponują sprzętem renomowanych producentów, który przeszedł pozytywnie wszystkie wymagane kontrole techniczne i praca na nim jest bezpieczna. 

Firmy budowlane, które stawiają swoje pierwsze kroki na placach budowy wieżowców, czy apartamentowców nie muszą od razu dysponować sprzętem wartym nawet kilkaset tysięcy. Istnieje bardzo dużo wypożyczalni, w których możemy wynająć żurawie do praca na dużych wysokościach. Sprzęt ten zawsze ma aktualne badania techniczne. Warto też rozważyć opcje wynajęcia dźwigu wraz z jego operatorem, który ma odpowiednie kursy zawodowe i duże doświadczenie w pracy na wysokościach, która nie należy do najłatwiejszych.