Przygotowanie najlepszych ciastek owsianych bez mąki

Pyszne, domowe wypieki mogą zastąpić nam konwencjonalne i niezdrowe słodycze. Te przygotowywane samodzielnie mogą być dobrym źródłem cennych dla nas witamin i mikroelementów. Korzystnie wpłyną na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Dobrym pomysłem będzie przygotowywanie pysznych domowych ciasteczek owsianych. Będą one doskonałą przekąską do popołudniowej codziennej kawy lub herbaty.

Wypiekanie najlepszych ciastek owsianych bez mąki

najlepsze ciastka owsiane bez mąkiPrzygotowanie zdrowych i co najważniejsze smacznych ciasteczek owsianych jest bardzo proste. Poradzą sobie z tym nawet osoby, które nie mają zdolności kulinarnych. Przepisy i inspiracje na takie wypieki znajdziemy w wielu książkach kulinarnych oraz w internecie. Warto przejrzeć blogi kulinarne zajmujące się tematyką zdrowego żywienia oraz profile osób zajmujących się pieczeniem i gotowaniem w mediach społecznościowych. Znajdziemy tam przepisy bardzo proste, które możemy w dowolny sposób modyfikować. Jeżeli chcemy postawić na ciasteczka, które będą nie tylko smaczne ale i zdrowe wybierzmy przepisy w których nie dodajemy białego cukru oraz mąki. Zamiast cukru możemy dosłodzić je miodem, syropem klonowym lub naturalnym słodzikiem. Sprawdzi się tutaj stewia, ksylitol lub erytrol. Zamiast mąki używamy naturalnych zbóż. Do takich ciasteczek owsianych możemy dodać również inne zboża. Sprawdzą się tutaj płatki jaglane lub płatki jęczmienne. Takie domowe ciasteczka możemy wzbogacić o dodatkowe źródło pozytywnych tłuszczy. Możemy dodać do nich różnego rodzaju orzechy i pestki. Warto więc wzbogacić je o posiekane orzechy włoskie, laskowe, brazylijskie, pekan czy nerkowce oraz pestki słonecznika, dyni, siemię lniane czy sezam. Warto dodać do nich pyszne i pełne witamin suszone owoce takie jak niesiarkowane morele, wędzone śliwki, miechunkę, jagody goji, suszoną aronię, skórkę pomarańczy, figi, daktyle lub rodzynki. Tak przygotowane najlepsze ciastka owsiane bez mąki będą dobrym źródłem witamin i cennych mikroelementów. Zaspokoją naszą ochotę na słodycze, nie powodując jednak szkód w naszym organizmie. 

Coraz więcej z nas stawia na naturalne i własnoręcznie przygotowane słodycze. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie pysznych, domowych ciasteczek owsianych. Przepisy na takie wypieki znajdziemy przede wszystkim w internecie i książkach kulinarnych. Postawmy na takie przepisy, które nie zawierają dużej ilości cukru i tłuszczu. Warto takie wypieki wzbogacić o suszone owoce, pestki i orzechy. Dostarczą nam one wielu cennych witamin i mikroelementów.