Ręcznie malowana porcelana

 

Często szukamy ciekawych inspiracji na prezenty na różne okazję. Warto przy wyborze prezentów sugerować się preferencjami osoby, która ma być przez nas obdarowana. Zazwyczaj kupujemy prezenty naszych bliskich, których znamy na wylot. A nawet, jak nie znamy ich ukrytych pragnień albo pasji, to możemy o nie dyskretnie wypytać. Ja tak zrobiłam w przypadku mojej babci i dzięki temu wiedziałam, co jej kupić z okazji urodzin. Do tej pory, bowiem, nie zwróciłam uwagi, że moja babcia kolekcjonuje porcelanę.

Porcelanowe filiżanki na urodziny

wyjątkowe filiżanki z porcelanyNiemal każdy ma w życiu jakąś pasję albo bliżej określone zainteresowanie. Warto do nich nawiązać, kiedy kupujemy naszym bliskim prezenty na różne okazje. Ile razy, bowiem, mieliśmy ból głowy o to, jaki prezent kupić na urodziny, imieniny lub pod choinkę. Taktyka, polegająca na weryfikowaniu zainteresowań i potrzeb jest niezwykle sprawdzona. Praktykuję ją od lat i jeszcze mi się nie zdarzyło, że obdarowywana przeze mnie osoba nie była szczerze zadowolona z prezentu. Ostatnio, na przykład, szukałam inspiracji na prezent dla babci. Kiedy ją odwiedziłam zauważyłam, że ma ona w szafkach zgromadzoną całkiem pokaźną kolekcję zastaw z porcelany. Opowiedziała mi wówczas o swojej pasji, którą nie chwaliła sie do tej pory nikomu. Zdradziła mi też w sekrecie, że jej marzeniem sa wyjątkowe filiżanki z porcelany, produkowane we Włoszech, które jest bardzo ciężko dostać polskim rynku. Podjęłam więc wyzwanie i po długich poszukiwania znalazłam te filiżanki. Okazało się, że są to ręcznie malowane, niezwykle piękne filiżanki do kawy lub herbaty, wykonane z dość cienkiej, ale zarazem wytrzymałej porcelany. Firma, produkująca te filiżanki, istnieje na rynku od ponad dwustu lat, ma więc ogromne doświadczenie w tworzeniu małych dzieł sztuki. Zamówiłam więc cały komplety filiżanek z podstawkami i już nie mogą się doczekać, kiedy podaruje je babci. Kiedy kupowałam zestaw do wyboru miałam kilka różnych wzorów, które znajdowały się na produktach. Ostatecznie wybrałam niezapominajki, które tak uwielbia moja babcia.

Wyroby z porcelany od lat cieszą się dużym uznaniem, w szczególności pośród koneserów tego typu produktów. Należy moja babcia, która jest od lat zakochana w porcelanie. Przez przypadek dowiedziałam się, że jej wielkim marzeniem jest posiadanie pewnego zestawu porcelanowych, ręcznie malowanych fiiżanek, które są dość rzadko spotykane. Na szczęście Internet może wszystko i udało mi się odnaleźć ten porcelanowy zestaw. Zamówiłam go dla babci i podaruje jej go na urodziny.