Rekomendowane ogrodzenia przenośne

Odgrodzenie terenu budowy było zadaniem bardzo ważnym, nawet jeśli wielu pracownikom wydawało się bardzo trywialne i podstawowe. Osoby nieupoważnione, które przypadkiem lub celowo mogły wejść na teren budowy były bowiem narażone na dość prawdopodobną utratę zdrowia, lub nawet życia, jeśli nie zachowywały ostrożności. Ogrodzenie minimalizowało również możliwość dokonania kradzieży czy zniszczenia wyposażenia i materiałów z jakiegokolwiek powodu.

Panelowe ogrodzenia na plac budowy

polecane ogrodzenia tymczasowe na budowyNajczęściej zdarzającym się problemem z ogrodzeniami, powstającym na prawie każdym placu budowy była zmieniająca się przestrzeń, na której wykonywano zadania. Niejednokrotnie projekt przeprowadzany był stopniowo, przenosząc się z jednej części działki budowlanej na inną, a zakup stałego ogrodzenia, wymaganego do otoczenia całego terenu projektu mógłby wiązać się z bardzo wysokimi kosztami. Firmy budowlane preferowały więc wykorzystywanie tymczasowych ogrodzeń modularnych, które mogły być postawione i przeniesione w kilka minut, w razie potrzeby. Najbardziej polecane ogrodzenia tymczasowe na budowy składały się ze stalowych ścian, niemal identycznych jak te służące do budowy garaży tymczasowych, oraz szkieletu do którego były mocowane za pomocą śrub montażowych. Ogrodzenie było stawiane na betonowych podstawach, więc należało do bardzo stabilnych konstrukcji, trudnych do przeniesienia czy poruszenia w sposób inny niż standardowo przeprowadzany w trakcie relokacji. Było również bardzo trwałe, nie posiadając elementów łatwych do uszkodzenia, a stal z którego wykonany był szkielet odporna była na korozję i fizyczne uszkodzenia oraz deformacje, mogące powstać z czasem w trakcie wystawienia na działanie pogody oraz zanieczyszczeń. Ogrodzenia mogły być łatwo łączone za pomocą mocowań dodawanych do zestawów, i w dowolny sposób ustawiane tak, by osłaniać cały teren na którym aktualnie przeprowadzane były prace.

Ogrodzenia tego typu były bardzo tanie i ogólnodostępne, a ich prosta konstrukcja umożliwiała stosowanie segmentów od najróżniejszych producentów z taką samą skutecznością, gdyż były całkowicie modularne i pasowały do siebie niezależnie od pochodzenia. Za pomocą tego rodzaju ogrodzenia otaczano miejsca w których aktualnie przeprowadzano prace, przenosząc je na nowe miejsce po zakończeniu zadań. Łatwość montażu i relokacji znacznie ułatwiała relokację i pozwalała na zakup i zastosowanie mniejszej ilości modułów ogrodzenia, zmniejszając nakład finansowy, wymagany na zaopatrzenie się w ogrodzenia.