Rodzaje hydroizolacji pod kafelki

Różnorodne kafelki są bardzo popularnym i skutecznym jednocześnie rozwiązaniem szczególnie w tych pomieszczeniach, w których wiemy, że ze względu na ich przeznaczenie znajduje się duża ilość wody, bo mogą one po prostu chronić pozostałe powierzchnie przed negatywnym działaniem wilgoci. Kafelki nie powinny być jednak przez nas pozostawione jako jedyna linia obrony przed wilgocią, bo rozwiązań dających podobny efekt możemy teraz wprowadzić znacznie więcej i nie ma to żadnych negatywnych konsekwencji. Hydroizolację pod kafelki można wykonać na przykład w łazience.

Czego nie wiemy o hydroizolacjach?

hydroizolacja pod kafelkiOczywiste jest to, że pomiędzy poszczególnymi kafelkami praktycznie zawsze muszą powstawać wolne przestrzenie i musimy się ich skutecznie pozbywać, bo tylko i wyłącznie wtedy będziemy w stanie rzeczywiście mieć pewność, że woda nie dostanie się w żadne głębsze warstwy nawet przy różnych wypadkach. Fugi dobierajmy więc w taki sposób, żeby nie były one nigdy dobrym środowiskiem do rozwoju pleśni. Hydroizolacja pod kafelki to jednak także całe mnóstwo rozwiązań, które znajdą się głęboko pod nimi. Powinny one pochodzić od tego samego producenta, bo wtedy możemy być spokojni, że nie będzie między nimi dochodziło do żadnych negatywnych reakcji chemicznych i innych zjawisk tego typu. Nawet kleje do płytek mogą stanowić skuteczną warstwę izolacyjną, ale dobrze jest postarać się o to, aby pod warstwą takiego kleju znalazły się jeszcze innego rozwiązania, które pozwalają uzyskać bardzo podobny efekt. Możemy tutaj swobodnie wybierać spośród wielu dostępnych rozwiązań. Istnieją bowiem specjalne przygotowane fabrycznie przez producenta masy, które zapewniają w pewnym sensie podobny efekt jak folia. Tym bardziej że pod warunkiem postępowania zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta zachowają swoje właściwości na całe lata. Na tym nam zależy w przypadku każdego takiego produktu.

Przecież do tego, co znajduje się pod powierzchnią płytek ceramicznych, nie mamy po prostu dostępu. Innym skutecznym rozwiązaniem będzie tutaj zastosowanie specjalnej foli. Z tym że jest ona grubsza od tej, którą wykorzystujemy na przykład w czasie procesu malowania. Producentowi zależało bowiem bardzo na tym, żeby była ona odporna na powstawanie różnych uszkodzeń mechanicznych takich jak pęknięcia i tym podobne. Dzięki hydroizolacjom kafelki mogą być nawet ciepłe, bo te substancje nie będą zmieniały właściwości nawet, wtedy gdy mamy w podłodze zainstalowane ogrzewanie. Podobnych właściwości o dużym znaczeniu można podawać więcej.