Rolety okienne alternatywą do zasłon

W dzisiejszych czasach rolety okienne są idealną alternatywą dla zasłon, ponieważ dzięki nim pomieszczenia nabierają lekkości, a także nowoczesnego stylu. Dodatkowo stanowią świetną ochronę przed słońcem i warto rozpatrzyć ich zakup już na etapie, gdy projektujemy wystrój wnętrza w naszym domu lub mieszkaniu albo w firmie. Podczas wyboru rolet możemy kierować się indywidualnymi upodobaniami, ponieważ nie ma uniwersalnych rozwiązań i asortyment jest na tyle szeroki, że na pewno coś znajdziemy.

Jakie są rodzaje rolet okiennych?

estetyczne rolety okienneNajczęściej na polskim rynku znajdziemy rolety zwijane oraz rzymskie, a także austriackie i plisowane. Bardzo dużą popularność zyskują również na polskim rynku rolety dzień i noc. Z jakiego materiału możemy zakupić rolety do okien? Materiał, z którego produkuje się rolety to tekstylia oraz papier, a także bambus i trzciny. Możemy również trafić na rolety, które produkowane są z folii refleksyjnej. Najczęściej estetyczne rolety okienne montujemy w domach jednorodzinnych oraz w biurowcach. Rolety wykonane z tworzyw sztucznych oraz włókien poliestrowych stosujemy najczęściej w pomieszczeniach biurowych. Tkanina, z której można w dzisiejszych czasach wykonać rolety to przede wszystkim bawełna oraz jedwab, a także jedwab haftowany. Wybór odpowiednich rolet zależy tylko i wyłącznie od naszej fantazji, ale również od budżetu finansowego. Warto jednak pamiętać o tym, że kiedy zdecydujemy się na rolety, które wykonane będą z tkanin naturalnych, to są one znacznie mniej odporne na zabrudzenia oraz gniecenie czy promieniowanie słoneczne. Jednak dla wielu osób większe znaczenie ma estetyka oraz wygląd pomieszczenia w domu lub w biurze. Papier najczęściej stosujemy w roletach plisowanych, ponieważ jest lekki oraz tani, a także ekologiczny. Dodatkowo świetnie się prezentuje i nie wymaga instalowania bardzo skomplikowanych mechanizmów. Popularność zdobywają także rolety z materiałem bambusowym, ale musimy pamiętać, że tutaj rolety wymagają bardzo częstego czyszczenia, ponieważ osiada na nich kurz. Rolety z tkanin z folii refleksyjnej są najlepszym rozwiązaniem do pomieszczeń, które mocno się nagrzewają.

Kiedy decydujemy się na rolety wewnętrzne to mamy bardzo ogromne możliwości, ponieważ możemy wybrać materiał oraz kolor, a także wzór. Materiały możemy ze sobą również łączyć, a także plisować czy nawet marszczyć. Jeszcze innym rozwiązaniem są nadruki na roletach i jest to dobre rozwiązanie do sypialni, ale również do pokoju dziecięcego, gdzie możemy nadrukować bohatera z ulubionych bajek naszych dzieci.