Rowerek biegowy dla maluchów a zdrowie

Żyjemy w czasach kiedy widzimy coraz mniej bawiących się dzieci na dworze. Łatwiej jest nam posadzić dziecko przed telewizorem i puścić mu bajkę albo dać pograć mu w jakąś bezmyślną grę na telefonie. Większość młodzieży też bardziej zaczęły pochłaniać komputery, internet, gry, przez co zażywają coraz mniej ruchu, aktywność fizyczna u dzieci jest dużo gorsza niż dawniej. Powinniśmy pamiętać, że jest ona bardzo ważna, aby nasze dzieci osiągały lepsze sukcesy w nauce i miały na co dzień więcej koncentracji. Dzieci potrzebują wyzwolić gdzieś energię, która w nich drzemie.

Czy biegowy rowerek dziecięcy to dobry pomysł?

rowerki biegowe dla dzieci drewnianeNa szczęście w ostatnich latach trend się zmienia i widzimy nawet pewną modę na sport wśród dorosłych. Czy to faktycznie jest moda czy wewnętrzna chęć zmiany stylu życia, to nie jest aż tak istotne, gdyż skutki aktywności fizycznej zawsze są pozytywne. Oczywiście nie mówimy tu o sporcie zawodowym, gdzie nadmiar treningów nie jest najkorzystniejszy dla zdrowia. Mówimy tu o regularnym, rekreacyjnym uprawianiu sportu, który jest wpisany w nasz plan tygodnia i jest jedną z naturalnych czynności, którą robimy, aby utrzymać nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne w dobrej kondycji. Od dziecka powinniśmy przyzwyczajać nasze dzieci do ruchu. Nie dajmy zwariować się technologii. Zamiast kupować naszym najmniejszym pociechom zabawki typu samochodziki elektryczne, do których nasze dzieci po prostu wsiadają, siedzą i kierują rękoma pojazdem, pomyślmy nad czymś, co będzie bardziej aktywowało je do większej ilości ruchu. Dobrym pomysłem jest rower, ale oczywiście maluchy półtora czy trzyletnie nie wsiądą od razu na rower dwukołowy z pedałami. Dlatego z myślą o najmniejszych dzieciach powstały rowery, które jeżdżą za pomocą odpychania się nóżkami. Producenci konstruują różne modele, najpopularniejszym zaś są chyba rowerki biegowe dla dzieci drewniane, które nie dość, że są solidne to jeszcze prezentują się całkiem stylowo. Maluchy szybko załapują co trzeba robić, żeby taki rowerek jechał. Nie dość, że sprawia im to dużo frajdy to są aktywnie fizyczne, a nadto uczą się łapać równowagę, co pomoże im w przyszłości szybciej opanować jazdę na normalnym rowerze.

Nie chodźmy na łatwiznę i jeśli chcemy kupić naszemu dziecku jakąś zabawkę, zastanówmy się dłuższą chwilę. Możemy wybrać rzecz, która nic nie wniesie do rozwoju naszego dziecka albo rzecz, która ten rozwój znacznie przyspieszy, nie zabierając dziecku absolutnie nic z radości użytkowania zabawki. Warto od najmniejszych lat przyzwyczajać dziecko do aktywności fizycznej, aby czuło z tego radość i z biegiem lat samo miało potrzebę ruchu. Starajmy się więc też nie podsuwać naszym dzieciom pod nos bezmyślnych gier na telefonie czy komputerze, starajmy się raczej wybierać inne aktywności, co na pewno pozytywnie zaowocuje w ich późniejszym, dorosłym życiu.